Unic İstanbul'a "En İyi Sosyo-Kültürel Yapı" ödülü

Turkmall tarafından Maslak'ta inşa edilen UNIQ İstanbul projesi, Sign of the City Awards 2015 yarışmasından "En İyi Sosyo-Kültürel Yapı" ödülüyle döndü

Unic İstanbul'a

Türkiye'nin en iyi gayrimenkul projelerinin yarıştığı Sign of the City Awards 2015 ödül töreninde "En İyi Sosyo-Kültürel Yapı" ödülü UNIQ İstanbul'a verildi. 4 Kasım'da düzenlenen gecede ödülü Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu aldı. Proje geçen sene de aynı ödül töreninde "Devam Eden Projeler" kategorisinde "En İyi Sosyo Kültürel Yapı" ödülünü kazanmıştı.

UNIQ İstanbul'a En İyi Sosyo-Kültürel Yapı ödülü
62 dönüm arazi üzerinde 150 bin metrekarelik toplam inşaat alanına sahip UNIQ İstanbul projesi, ekolojik yaklaşımla projelendirilen kültür, sanat, eğlene ve iş merkezi olma özelliği taşıyor. UNIQ İstanbul bünyesinde bin 200 seyirci kapasiteli ve 9 bin 200 metrekarelik çok amaçlı salon barındıran UNIQ Hall sayesinde farklı müzik ekollerinden konser aktivitelerine yer verilebilecek, konser, kongre ve performans merkezi oluşturulacak. 

Avrupa'nın en iyi akustiğine sahip konser salonlarından biri olan Volkswagen Arena ise 5 bin 800 kişilik kapasitesiyle dikkat çekiyor. Arena sayesinde moda şovlarından tv programlarına kadar geniş bir etkinlik yelpazesi sergilenebiliyor. UNIQ İstanbul bünyesinde ayrıca, kültür/sanat aktivitelerine ve sergilere yer verilen UNIQ Müze, UNIQ Fuaye, Turkmall Sanat, UMIQ Gallery gibi bölümlerin yanı sıra, Ayazağa Av Köşkü olarak bilinen Çinili Köşk ile de özel davet ve toplantılar için de ayrıcalıklı bir imkan sunuluyor. 

Firma Bilgisi: Turkmall
Proje Bilgisi: uniq istanbul