UNICERA'nın yeni adresi: CNR Expo

Türkiye seramik ve banyo sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olarak kabul edilen Unicera bundan böyle CNR Expo Yeşilköy'de düzenlenecek

UNICERA'nın yeni adresi: CNR Expo

Türkiye seramik, mutfak ve banyo sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olarak kabul edilen UNICERA-Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı bundan böyle CNR Expo Yeşilköy'de gerçekleşecek. 

UNICERA 29. yılında CNR Expo'da
Türkiye'nin en büyük ihtisas fuarı olma özelliği taşıyan UNICERA Uluslararası SeramikBanyo Mutfak Fuarı'nın 29. etkinliği CNR Expo'da gerçekleşecek. 7-11 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinliğin son buluşmasına 75 binin üzerinde ziyaretçi katılım göstermişti.UNICERA Fuarı'nın CNR Expo etkinlikleri arasına katılmasıyla ilgili olarak bir değerlendirmede bulunan CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem:

"Unicera Fuarı’nı artık CNR EXPO’da düzenleyeceğiz. Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, ABD, Kanada hedef pazarlarımız. Çin ve Japonya ile ilişkilerimiz çok kuvvetli. İnşallah buralardan da hatırı sayılır profesyonel ziyaretçiyi fuarımıza getireceğiz..." ifadelerini kullandı.

Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Ahmet Yamaner de, Türkiye'nin coğrafi konum açısından merkezi bir noktada bulunduğunu ve 80 milyonluk nüfusuyla büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirterek:

"Gümrük Birliği anlaşması ile Avrupa Birliği ülkelerinde çok güçlendik. Sektörümüzün en büyük alıcılarını Almanya, Belçika, Hollanda,  İskandinav ülkeleri oluşturuyor. ABD pazarı 50 milyon metre kare karoyu kendileri üretiyor. 200 milyon metre kare de ithal karo kullanıyor. Bu anlamda bu pazarda bizim için çok önemli..." dedi.