Uniq İstanbul projesi özellikleri

Uniq İstanbul projesi özelliklerine haberimiz detayından ulaşabilirsiniz

Uniq İstanbul projesi özellikleri

Uniq İstanbul projesi 62 dönüm arazi üzerinde Maslak'ta hayata geçiriliyor. 150 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Uniq İstanbul projesi konser, müzikal, sergi, kongre, eğitim, toplantı, seminer, alışveriş ve yeme-içme gibi pek çok aktiviteye yer vermesi bekleniyor.

Era Mimarlık'tan Yüksek Mimar Ertun Hızıroğlu ve Yüksek Mimar Ali Hızıroğlu tarafından ekolojik bir yaklaşımla tasarlanan Uniq İstanbul projesi 100 milyon Euro'luk bir yatırım ile inşa ediliyor.

Uniq İstanbul projesi özellikleri
Toplam alan: 62 dönüm
İnşaat alanı: 150 bin m2

Kompleks içindeki birimler
Volkswagen Arena
Türkiye'nin canlı müzik ve performans sektörünü kökten değiştirecek, Avrupa'nın en iyi akustiğine sahip konser salonlarından biri olan Volkswagen Arena, UNIQ İstanbul projesi kapsamında yer alan 12.000 metrekarelik bir gösteri merkezi. Türkiye'de bir ilk olarak, üstün ses kalitesinin ön plana çıkarıldığı "amplified" canlı konserlere ağırlık veren bir mekân olarak tasarlanan Volkswagen Arena, 2.500 oturmalı, 3.300 ayakta olmak üzere toplam 5.800 kişilik kapasiteye sahip.

-12 bin m2
-2.500 oturmalı ve 3.300 ayakta olmak üzere toplam 5.800 kişilik kapasite

Uniq Hall
10.000 m2'lik çok amaçlı salon UNIQ Hall, değişken özellikli zenginleştirilmiş akustik altyapısı, geniş sahnesi ve dünya standartlarındaki teknik altyapısı ile, klasik müzik, caz, rock ve dünya müziğinin en seçkin örneklerinin sunulacağı; müzikal, tiyatro, bale ve çağdaş dans gösterilerinin sahneleneceği; ulusal ve uluslararası kongre-konferansların düzenleneceği; film galaları ve festivallere ev sahipliği yapacak bir konser, kongre ve performans merkezi olacak. UNIQ Hall ayrıca, en küçüğü 10, en büyüğü 1.200 seyirci kapasiteli toplam 19 toplantı salonu ve simultane çeviri odaları ile ulusal ve uluslararası toplantılar, etkinlikler için de doğa ile iç içe yeni bir alternatif sunacak.

-10 bin m2
-En küçüğü 10, en büyüğü 1.200 seyirci kapasiteli toplam 19 salon
-325 m2 sahne alanı, 16m sofita yüksekliği, tam otomasyonlu 16 adet dekor
-4 adet ışık barı
-8 dilde çeviri olanağı sağlayan simultane çeviri odaları

Uniq Müze
2.500 m2'lik müze ve sergi alanı sunan UNIQ Müze, farklı dünyaları İstanbul'a taşıyarak ziyaretçilerine yeni kültürel ufuklar açacak. Türkiye'nin en büyük sergileme alanına sahip UNIQ Müze, hem program içeriği, hem de düşünüş tarzı ile kendisini bir müzeden daha fazlası olarak konumlandırıyor. Enerjisini sabit bir koleksiyon yerine süreli özel sergilerden alan UNIQ Müze, bir yandan ülkemizde tasarlanan ve üretilen sergilerin dünyaya açıldığı kapı misyonunu üstlenirken diğer yandan da dünya çapında geniş kitlelere ulaşan "blockbuster" sergileri İstanbul'a getirecek.
-2.500 m2 müze ve sergi alanı

Uniq Fuaye
Projede yer alan UNIQ Fuaye'nin konsept mağaza ve restoranlarında İstanbul'un farklı yönleri ile tanışacaklar. İstanbul'un ve dünyanın her yerinden gelen ziyaretçilere farklı seçenekler sunan UNIQ Fuaye, birçok markanın yer aldığı mağazaları ile metropol yaşamının tüm ihtiyaçlarına cevap verecek. UNIQ Hall, UNIQ Müze ve Volkswagen Arena arasında kalan bu alan aynı zamanda fuaye olarak da işlev görecek.
-15 bin m2 yeme-içme ve mağaza alanı

Mağaza: 24 mağaza, MMM Migros ve MacFit
Restaurant: 27 kafe ve restoran
Uniq Stüdyo: 250 kişilik etkinlik alanı
Uniq Galeri: UNIQ Galeri ve Turkmall Sanat olmak üzere toplam 500 m2 sanat galerisi alanı