Univa Student Residence'a rekor talep

Erkanlı Grup'un Sakarya'da geliştirdiği öğrenci evi projesi Univa Stundent Residence'a bir ayda 3 binin üzerinde ön talep başvurusu geldi.

Univa Student Residence'a rekor talep

Sakarya'da Erkanlı Grup imzası ile hayata geçirilen Univa Student Residence öğrenci evi projesine son bir ayda 3 binin üzerinde ön talep geldi. Tapulu olarak satılan UNIVA öğrenci evleri 8 yıllık amortisman süresiyle dikkat çekiyor. 

126 milyon TL'lik yatırım: Univa Student Residence
Türkiye'de amortisman sürelerinin 25 yıla kadar uzayabildiğine dikkat çeken Erkanlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Hüseyin Erkanlı, Univa Student Residence projesinin özellikle İstanbul'dan olmak üzere tüm Türkiye'den rekor bir ön talep aldıklarını vurguladı. Türkiye'de ilk kez 8 yıllık amortisman süresini yatırımcılara sunduklarını söyleyen Erkanlı: 

"2017 yılının son çeyreğinde hayata geçireceğimiz projemiz bir zincirin ilk halkası. Önümüzdeki dönemde üniversiteli nüfusun yoğun olduğu farklı şehirler ve bölgelerde yeni yatırımlarımız olacak. Erkanlı Grup olarak İstanbul başta olmak üzere büyükşehirlerdeki üniversitelere yakın lokasyonlarda, yatırımlarımıza devam edeceğiz..." dedi.

Univa Student Residence'a rekor talep

126 milyon TL'lik yatırımla Sakarya Serdivan'da Sakarya Üniversitesi'nin yanı başında hayata geçirilen Univa Student Residence'nin yapımına Aralık ayında başlanacak. Teslimlerin 2017 yılının son çeyreğine yetiştirilmesi planlanan proje 30 bin metrekarelik arazi üzerinde ve 60 bin metrekarelik inşaat alanında hayata geçiriliyor. Tamamlandığında 2 bin 48 öğrenciye barınma imkanı tanıyacak olan Erkanlı Grup projesi, 512 bağımsız birim ve 1024 odadan meydana geliyor. 

Yatırımcıya yüksek kira taahhüdü
35 metrekare ile 70 metrekare arasında değişen konutlardan oluşan Univa Student Residence bağımsız birimler halinde tapuyla satışı gerçekleşecek olan bir proje olma özelliği taşıyor. Projeye yatırım yapan bir kişi 15 yılı süresince evlerin işletmesini de Erkanlı Grup ve Asset Campus'a teslim edecek ve her ay düzenli kira alma şansına kuvaşacak. 

Univa Student Residence'a rekor talep

96 bin TL'den başlayan fiyatlarla
35 metrekarelik bir öğrenci evinin peşin lansman fiyatını 96.250 TL'den başladığı projede, ayrıca aylık 950 TL'den başlayan taksitlerle 36 ay vadeli satış seçeneği de sunuluyor. İki kişinin barınabilmesine olanak tanıyan 35 metrekarelik evlerde öğrenci başına minimum 800 TL ücret belirlenirken elde edilen toplam 1.600 TL'nin yüzde 40'ı işletme için kesilecek ve yatırımcıya da 950 TL'lik bir gelir kalmış olacak. , 

Firma Bilgisi: Erkanlı Grup
Proje Bilgisi: Univa Student Residence