Ünlü mimar Chris Bosse 39. Yapı Fuarı'nda

10-14 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan 39. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, dünyaca ünlü mimar Chris Bosse'nin vereceği "Geleceğin Şehri" konferansına tanık olacak

Ünlü mimar Chris Bosse 39. Yapı Fuarı'nda

Tüm dünya tarafından tanınan mimarlardan Chris Bosse, 39. Yapı Fuarı kapsamında İstanbul'da olacak. Bosse, "Geleceğin Şehri: Kentsel Çevrede İnsan, Teknoloji ve Doğanın Sinerjisi" konulu bir konferans verecek. 

Ünlü Mimar'dan "Geleceğin Şehri" konferansı
İstanbul'da 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan 39. Yapı Fuarı önemli etkinliklere sahne olacak. Dünyaca ünlü mimar Chris Bosse'nin konferansı ise 11 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak. 

 

Ünlü mimar Chris Bosse 39. Yapı Fuarı'nda

 

Chris Bosse kimdir?
LAVA Furmasının kurucusu ve Sydney Teknoloji Üniversitesi'de Yardımcı Profesörlük görevini sürdürmekte olan Bosse'nin en önemli eserleri arasında Pekin Watercube bulunuyor. 2008 yılında RIBA tarafından En Yeni Mimar ve Perspective Dergisi tarafından da "40 Yaş Altı 40" mimar listesine girmeye hak kazanan Bosse, "Az Şey ile Daha Fazla" ilkesi ile hayata geçirdiği çalışmalarla tanınıyor

 

Ünlü mimar Chris Bosse 39. Yapı Fuarı'nda

Bosse'nin çalışmaları
Ödüllü projeleri ile uluslararası mimarlık camiasında saygınlık kazanan Bosse, daha az malzeme, enerji, zaman ve maliyet ile daha fazla üretim ilkesinin dünyadaki en önemli temsilcisi olarak tanınıyor. Dijital ve deneyse form bulma ile geleneksel yapı ve mimari sınırlarını zorlayan yeni nesil mimar olarak tanımlanan Bosse, dünyanın çeşitli ülkelerinden önemli projelere imza attı.