Ünlü mimarlar Alp Alkaş Merkezi’nde ders verdi

Özyeğin Üniversitesi-Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi’nin ikinci modül eğitimi tamamlandı

Ünlü mimarlar Alp Alkaş Merkezi’nde ders verdi

18 Şubat 2014 / emlakwebtv
Gelişen ve her geçen gün önemini arttıran perakende ve gayrimenkul sektörüne nitelikli çalışanlar yetiştirmek, bu alanda daha donanımlı insan kaynağı oluşturmak amacıyla geçtiğimiz Kasım ayında kurulan ve birinci sertifika programın ilk modülü 6-8 Ocak 2014 tarihleri arasında gerçekleşen Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi’nin ikinci modülü, ünlü mimarların verdiği eğitimle tamamlandı.

Merkezin 1. Sertifika Programının 2. modülünde, projeleriyle önemli başarılara imza atan Murat Tabanlıoğlu, David Leech, İbrahim İbrahim, Uygar Yüksel, Göker Erkman ve Neslihan Yıldız'ın aralarında bulunduğu mimarlar ders verdi.

"Tasarım ve Geliştirme" eğitim proğramı
Swissotel’deki Özyeğin Üniversitesi İşletme Enstitüsü Tesisleri’nde "Tasarım ve Geliştirme" başlığı altında gerçekleşen eğitim programında işlenen dersler ve ders veren konuk mimarlar şöyle;

-"AVM&Perakende Perakendede Dizayn: Prensipler ve Denemeler "
Murat Tabanlıoğlu (Tabanlıoğlu Mimarlık) ve David Leech (Haskoll Architects and Designers)

- "Mağaza Tasarımı ve Planlama"
İbrahim İbrahim (Portland Design)

- "Perakende Mimari Grubu – AVM arasındaki Mimari Koordinasyon ve İşleyiş"
Uygar Yüksel (Emre Arolat Mimarlık vaka incelemesi Zorlu Center)
Göker Erkman (CG Tasarim)
Neslihan Yıldız (Orjin Grup vaka incelemesi İstinyepark

"Yeşil Binalar-Sürdürülebilir Tasarım ve İnşaat"
Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) Yön. Kr. Bşk. Dr. Duygu Erten, "Yeşil Binalar-Sürdürülebilir Tasarım ve İnşaat" konusunda eğitim verirken, Vakko'nun mimarı Moris Kohen de "Büyük Mağazacılıkta Mimari Unsurlar"ı anlatıp, Zorlu Center'daki Vakko mağazasının oluşumunu örneklerle anlattı.

Alkaş Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı, Jones Lang LaSalle Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş ve Özyeğin Üniversitesi ile birlikte kurulan, perakende ve gayrimenkul sektörüne ihtiyaç duyulan nitelikli çalışanların yetiştirileceği eğitim merkezi, Haziran 2014'te ilk mezunlarını verecek. 6 aylık bir sertifika programı olarak devam eden eğitim, 2014-2015 eğitim yılından itibaren perakende ve gayrimenkul ağırlıklı MBA programı olarak devam etmesi planlanmaktadır.