Urankent, amortismanı yarıladı

Uransan Satış ve Pazarlama Müdürü Gazi Çelik, Uranent projelerinden konut alanların, diğer projelere kıyasla çok daha kazançlı çıktığını ve bölgede amortisman sürelerinin 20 yıldan 12-13 yıla kadar gerilediğini söyledi

Urankent, amortismanı yarıladı

Bir gayrimenkulün kira karşılığında satın alınan fiyatı karşılaması olarak tanımlanan amortisman süresini, Türkiye ortalaması olan 20 yılın çok altına çeken Urankent bölgesine ilgi her geçen gün büyüyor. Ankara'nın Ankapark ve AkSaray'a en yakın konut projeleri olarak tanımlanan Urankent'ten konut satın alacakların kazançlı çıkacağını vurulayan Gazi Çelik, şirket olarak Ankara'nın en değerli lokasyonlarından birinde altıncı projeleri olan Queen Park'ı tamamlamak üzere olduklarını söyledi.

Urankent'e yatırım yapan daha çok kazandı
Urankent'te 1. Etap Konutları, Prestije, Elit, Mirage Bahçe, Royal Plus gibi projeleri hayata geçirdiklerini ve bu projelerden konut satın alan yatırımcının diğer projelere yatırım yapanlara kıyasla çok daha kazançlı çıktığını belirten Çelik:

Urankent, amortismanı yarıladı

"3 yıldaki değer kazanımı yaklaşık yüzde 65-70 seviyelerinde. Böylelikle hedeflerimizden birine daha ulaştık. Ev alanların yanı sıra yatırımcılar için de kira gelirinde ezber bozmuş olduk" şeklinde konuştu. 

Urankent amortismanı yarıladı
Yalnızca ev alanlar için değil, yatırımcılar için de  kira gelirindeki ezberi bozduklarını, geçen yıl Royal Plus'daki 1+1 dairenin kirasının bugün bin TL'yi yükseldiğini vurgulayan Çelik:

"Böylelikle amortisman süreleri 20 yıldan 12-13 yıla kadar düşmüş oluyor. Konut alacaklar, oturumcular ve yatırımcılar, öncelikle lokasyona bakarak, gelecek 3-5 yıl içindeki konumu hayal edebilirler. Böylece, satın alacakları konutun kalite, çevre ve sosyal profilini keşfedebilirler..." dedi.

Firma Bilgisi: Uransan Inşaat
Proje Bilgisi: Urankent