Uşak Merkez TOKİ Evleri 2014’te başvurular sona erdi

Uşak Merkez TOKİ Evleri 2014 kapsamında satışa çıkarılan 41 adet konutun başvuru süreci sona erdi. Konutlar için kuralar ise 8 Ocak’ta çekilecek.

Uşak Merkez TOKİ Evleri 2014’te başvurular sona erdi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Uşak'ta hayata geçirilen TOKİ Uşak Merkez Tabakhane projesi kapsamında toplam 41 adet konutun hak sahiplerini belirleyecek kura çekilişinin tarihi belli oldu. Buna göre kura çekilişi 8 Ocak 2015'te gerçekleştirilecek. Uşak Merkez TOKİ Evleri dahilindeki 41 adet konutun başvuru süreci 1 Aralık 2014'te başlamıştı. 26 Aralık 2014'te sona eren başvurular, Halk Bankası'nın tüm şubelerine yapılmıştı.

Konut fiyatlarının 132 bin TL ile 229 bin TL arasında değiştiği Uşak Merkez TOKİ Evleri 2014 projesinde yüzde 10, 15 ve 25'lik peşinat ödemesi yapılacak. 96, 108 ve 120 aylık vadelerle konut sahibi olunacak projede aylık taksitler ise 828 TL ile bin 807 TL arasında değişecek.

Uşak Merkez TOKİ Evleri kura çekimi için TOKİ tarafından yapılan açıklama ise şöyle;

"Proje kapsamında satışa sunulmakta olan konut adedinden fazla başvuru olduğu takdirde, başvuruların tamamlanmasından sonra, başvuruda bulunanların, noter huzurunda "Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası" 08 Ocak 2015 tarihinde çekilecektir. Kura çekim işlemleri 3. maddede belirlenen kategori önceliğine göre gerçekleştirilecektir. Konut sayısından daha az başvuru olduğu takdirde "Konut Alma Hakkı ve Belirleme Kurası" çekilmeyerek, İdarenin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, kategori önceliğine göre başvuru sırası esas alınarak konut seçimleri yapılacaktır. Kura çekildiği takdirde 1. kategoride çekilen kura sadece konut belirlemeye yönelik olacaktır.

Kuranın çekileceği yer, ilgili Türkiye Halk Bankası A.Ş. Şubelerinde ve İdarenin web sayfasında (www.toki.gov.tr) duyurulacaktır."

Firma Bilgisi: Toki