Uşak Merkez TOKİ Evleri 2015’te teslimler sona eriyor

Uşak Merkez TOKİ Evleri 2015 kapsamında 41 adet konutun teslim süreci 23 Ocak 2015 tarihinde sona eriyor.

Uşak Merkez TOKİ Evleri 2015’te teslimler sona eriyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Uşak'ta inşa edilen TOKİ Uşak Merkez Tabakhane projesi kapsamında 41 adet konutun 15 Ocak'ta başlayan teslim süreci 23 Ocak 2015'te sona eriyor. Uşak Merkez TOKİ Evleri, idarenin hazırladığı 'Konut Teslim Programı' çerçevesinde, projenin müşavir firması olan Renktaş Mimarlık Müşavirlik İnş. Tahh. San. Tic. Ltd. Şti. tarafından teslim edilecek.

Uşak Merkez TOKİ Evleri teslimleri için TOKİ tarafından yayınlanan bilgilendirme ise aşağıda yer alıyor;

"Konut teslimleri, İdaremiz tarafından hazırlanan ve ilan edilen "Konut Teslim Programı" çerçevesinde Projenin müşavir firması olan Renktaş Mimarlık Müşavirlik İnş. Taah. San. Tic. Ltd. Şti. aracılığı ile gerçekleştirilecektir.

 Konut teslim işlemleri çerçevesinde, alıcılara, T. Halk Bankası A.Ş. Uşak Şubesi tarafından yazı gönderilerek teslim işlemleri ile ilgili bilgi verilecektir.

 Konut teslimleri Uşak Merkez Tabakhane Toplu Konut Şantiyesinde yapılacaktır. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00'da başlanacaktır.

 Kendisine bildirilen günden başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir.

 3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, alıcılar tarafından T. Halk Bankası A.Ş. Uşak Şubesi'ne KDV tutarı ödenecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği konut teslim anında Müşavir firmaya alıcılar tarafından ibraz edilecektir. Bankaca yapılacak KDV tahsilatlarının belli bir düzen içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere konut alıcıları teslim tarihinden aynı saatte ilgili Banka şubesine davet edilecektir. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

 Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:

• Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı),

• Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin hak sahibinde bulunan nüshası,

• Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi,

• KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura.

 Belgeler eksiksiz ise, konut alıcılarına Müşavir firma tarafından "Konut Teslim Tutanağı" ile Müşavir firma tarafından mahal listesine göre tanzim edilecek olan "Konut Tespit Föyü" imzalatılacaktır."

Firma Bilgisi: Toki