Üsküdar Belediyesi 2-B mağdurlarına tapularını veriyor!

Üsküdar Belediyesi, 2B mağdurlarının tapularını alacağının müjdesini verdi. İlk olarak Yavuztürk Mahallesi’ndeki Dalgıçkent Sitesi sakinlerine tapuları verilecek.

Üsküdar Belediyesi 2-B mağdurlarına tapularını veriyor!

Üsküdar Belediyesi, bölgede kangren haline gelen 2B sorununu çözdüğünü ve vatandaşlara tapularını vereceğinin müjdesini verdi. Bu kapsamda ilk olarak Yavuztürk Mahallesi’nde bulunan Dalgıçkent Sitesi’ndeki 386 konutun tapuları verilecek.

Sırada hangi bölgeler var?

Dalgıçkent Sitesi’nden sonra ise Bahçelievler ve Yavuztürk mahallelerinde bulunan 2B mağdurlarının tapuları teslim edilecek. Bu kapsamda Yeşilyamaç, Kıyıkent, Rastkent, Mavi Kartal, Yaşam Kent ve ATA-2 sitelerindeki mağdur vatandaşların tapularına kavuşmaları sağlanacak.  

Üsküdar 2B sorunu nasıl başladı?

28 yıl önce yani 1987 yılında başlayan sorun, o günden bu yana çözülmeye bekliyordu. 1985 yılında alınan tapulu araziler, 1987 yılında geçen orman kadastrosu sonrası askıya çıkan 2-B tutanaklarıyla birlikte 1945'li yıllarda orman olduğu gerekçesi ile iptal edilmişti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “2B işini hallettik. Sadece Yavuztürk’te değil tüm Üsküdar için sorun çözüldü. Tapularınız hayırlı olsun” şeklinde konuştu.