Üsküdar Beykoz metro hattı yolda!

Üsküdar ile Beykoz arasına metro hattı yapılacak. Metro hattının ihalesine 1 ay içinde çıkılacağı belirtildi.

Üsküdar Beykoz metro hattı yolda!

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 7 Haziran seçimleri öncesinde söz verdiği metro projesi için düğmeye basıldı. Üsküdar ile Beykoz arasında hayata geçirilecek metro hattının ihalesi 1 içinde gerçekleştirilecek.  

Müjdeyi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB Meclis toplantısında verdi. Başkan Kadir Topbaş, Beşiktaş-Sarıyer ve Üsküdar-Beykoz metro hatlarının her iki yakadaki sahil trafiğine büyük bir kolaylık getireceğini söyledi. Topbaş, Beşiktaş-Sarıyer ve Üsküdar-Beykoz güzergahlarında inşa edilecek metro projesi için 1 ay içerisinde ihaleye çıkılacağını belirtti. 

Beykoz’a inşa edilecek metro projesi ile ilgili olarak son açıklama 7 Haziran Türkiye Genel Seçimleri öncesi Beykoz’a gelen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yapılmıştı. Davutoğlu Beykoz’a metro sözü vererek, “Beykoz’da tapu sorunları çözdük ve çözmeye de devam ediyoruz. Beykoz’a metro da gelecek inşallah. İstanbul’un her yerine metronun konforunu getirmeye kararlıyız. Şimdi Şahinkaya Spor Kompleksi’ni yapıyoruz. Beykoz’a yakışır her türlü imkân olacak” şeklinde konuşmuştu.