Üsküdar Çekmeköy metrosu ne zaman bitecek? Kadir Topbaş açıkladı!

İBB Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar Çekmeköy metrosu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Peki Üsküdar Çekmeköy metrosu ne zaman bitecek?

Üsküdar Çekmeköy metrosu ne zaman bitecek? Kadir Topbaş açıkladı!

İnşaatı devam eden Üsküdar-Sancaktepe Metrosu’nda inceleme yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İstanbul’a kazandırmış olduğumuz metro hatlarıyla gurur duyuyorum” dedi. Gurur verici bir tablo karşısında tarihe tanıklık ettiklerini ifade eden Başkan Topbaş, “Bu iş kolay bir iş değil. Bu işi dünyada devletler yapıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak biz kendi bütçemizden bu metroları yapıyoruz” diye konuştu.

Kadir Topbaş, Üsküdar metrosuyla da ilgili şu açıklamalarda bulundu, “Üsküdar sahilinden başlayan metro hatları devamlı eklenen müthiş bir hat. Buradaki inşaatımızın da yüzde 80’i tamamlandı. İnşallah 12 ay gibi bir sürede yolcu taşımaya başlayacak. Üsküdar’dan başlayan bu hat Çekmeköy, Yenidoğan, Sultanbeyli’den geçerek Sabiha Gökçen’den Havaalanına kadar gidiyor. Marmaray’la Üsküdar’a gelenler Altunizade’den geçecek. Birçok hatları kesiştirdik.”

Proje Bilgisi: Köy