Üsküdar - Çekmeköy metrosunda son durum

Üsküdar Merkez'den Çekmeköy'e kadar uzanacak Üsküdar Çekmeköy metrosunda son durum ne? İşte yanıtı.

Üsküdar - Çekmeköy metrosunda son durum

3 Mart 2014 / Emlakwebtv

2011 yılında ihaleye sunulan ve yapım çalışmalarına 2012'de başlanan Üsküdar Çekmeköy metro hattında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Tamamlandığında 20 kilometrelik bir uzunluğa sahip olacak Üsküdar Çekmeköy metrosunda son durum bilgilerine göre; proje inşaatının Mart ayı içerisinde Altunizade'den Bağlarbaşı'na ilerlemesi hedefleniyor. Ayrıca devam eden tünel kazılarında ise 18 kilometreye ulaşılması planlanıyor.

Kadıköy-Kartal metrosundan sonra Anadolu Yakası'nın ikinci metrosu olma özelliğini taşıyan Üsküdar-Çekmeköy metro hattı toplam 564 milyon euroya mal olacak. Proje; Üsküdar istasyonunda Marmaray, Dudullu istasyonunda Bostancı-Dudullu metrosu ve Altunizade istasyonunda ise metrobüs hattı ile entegre olacak.

Üsküdar Çekmeköy metro hattı durakları
Metro hattı sayesinde yolculuk süreleri de şöyle olacak;

Çekmeköy'den Üsküdar: 24 dakika,
Çekmeköy'den Kartal: 59 dakika,
Çekmeköy'den Yenikapı: 36 dakika,
Çekmeköy'den Taksim: 44 dakika,
Çekmeköy'den Hacıosman: 68 dakika,
Çekmeköy'den Havalimanı: 68 dakika,
Çekmeköy'den Olimpiyat Stadı: 78 dakika sürecek.

Projede yer alan istasyonlar da şu şekilde; Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Libadiye, Çarşı, Ümraniye, İnkılap Mahallesi, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, Lise, Dudullu, Toplu Konutlar, Çekmeköy ve Sancaktepe. Üsküdar Çekmeköy metro açılışı 2015 yılında gerçekleştirilecek. 

Proje Bilgisi: Köy