Üsküdar Meydanı, Mimar Sinan Meydanı'na dönüşüyor

Üsküdar Belediyesi'ne ait eski hizmet binasının yıkımıyla birlikte Üsküdar Meydan Projesi resmen başlamış oldu. Belediye Başkanı Türkmen: "İlçeye 10-15 dönümlük meydan kazandıracağız..." dedi. Meydanın Mimar Sinan ismini alması planlanıyor

Üsküdar Meydanı, Mimar Sinan Meydanı'na dönüşüyor

Üsküdar Meydanı Projesi, Üsküdar Belediyesi'ne ait eski hizmet binasının yıkımıyla resmen başlamış oldu. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, bin aracı içine alacak otopark içeren yeni meydanın 10-15 bin dönüme yakın bir alana yayılacağını açıkladı. 

Belediye Başkanı Türkmen yıkımda konuştu
1984 yılından günümüze dek hizmet veren Belediye Binası'nın yıkım töreninde konuşma yapan Belediye Başkanı Türkmen, Üsküdar Meydanı Projesinin iki yıl içinde tamamlanacağını belirtti. Yıkılan binanın yerine bin araçlık otopark da içeren bir meydan yapılmasının planlandığını belirten Türkmen:

"Üsküdar, yıllardır konuşulan, tartışılan kentsel dönüşümün ilk adımını atıyor. 3 Eylül 2016'da Üstüdar Meydanı'ndaki dönüşümde ilk kazmanın, ilk kepçenin vurulduğu günü yaşıyoruz..." ifadelerini kullandı. 

Gelişen kentler ve meydan kültürü
Gelişen Avrupa ve dünyada kentlerin yeşil alan ve parklarıyla ünlendiğini vurgulayan Türkmen, bölgede ilk olarak bin araçlık otoparkın yer altına inşa edileceğini vurguladı. Türkmen, otopark alanının üzerinde ise 10-15 bin dönüme uzanan bir meydan kazandırılacağını da vurgulayarak:

"Bu meydanımızın adı Mimar sinan Meydanı olacak. Tam iki yıl içinde tamamlamayı planlıyoruz. Proje inşallah, 2018 yılının Temmuz ya da Ağustos ayında tamamlanmış olacak..." dedi.