Üsküdar-Tepeüstü metrosu 2015'te

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Üsküdar-Ümraniye-Tepeüstü Metro hattının 2015 yılı içinde biteceğini açıkladı

Üsküdar-Tepeüstü metrosu 2015'te

17 Haziran 2014/Emlakwebtv
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ihalesini yaptıkları Üsküdar-Ümraniye-Tepeüstü hattının 2015 yılı içerisinde tamamlanacağını söyledi. Topbaş, İstanbul'un en önemli sorunu olarak tanımladığı trafik sıkışıklığının giderilmesi yolunda metro projelerine güvendiklerini belirterek: "Metroda büyük mesafe kaydettik. İstanbul'un büyüklüğü, nüfusu, günlük hareketine rağmen trafik Avrupa'daki birçok kentten daha iyi..." dedi.

Sabah Gazetesi'nden Şaban Arslan'ın sorularını yanıtlayan Topbaş, 2015 yılında bitirilmesi planlanan bu hattın ardından, Kabataş-Mahmutbey hattına geçileceğini belirtti. Topbaş, kaynakların yüzde 55'ini ulaşıma harcadıklarını belirterek, İstanbul boğazına teleferik projesi için de geri sayımın başladığını söyledi. Projenin daha çok turistik amaçlı olacağına değinen Topbaş: "Saatte 6 bin kapasitesi olacak. İhalesi yapıldı, tahminen iki yıl sürer." dedi.