Üsküdar'a iki yeni mega proje

Üsküdar Belediyesi Meclisi, Üsküdar-Beykoz metro hattı ve Harem-Küçüksu Tünelini hayata geçirme kararı aldı

Üsküdar'a iki yeni mega proje

2017 yılı Mali Bütçe ve Stratejik Planı ve Performans Programı'nın görüşmek üzere toplanan Üsküdar Belediyesi Meclisi'nden iki mega proje için karar çıktı. Alınan kararla birlikte Üsküdar Beykoz Metro hattı ve Harem-Beylerbeyi-Küçüksu Tüneli için de start verilmiş oldu.

İki büyük proje yolda
Konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile görüşmeler yaptığını ve bütçe görüşmeleri sırasında da Üsküdar'da hayata geçirilecek 2 büyük proje hakkında önemli kararlar aldıklarını söyledi. 

 

Üsküdar'a iki yeni mega proje

 

İBB Başkanı Topbaş'ın kendisine kamuoyu ile paylaşabilirsin dediği yeni raylı sistem ağının Üsküdar'dan Beykoz'a kadar uzanacağını ve Marmaray çıkışından başlayan yeni bir metro ağı inşaatını içerdiğini söyledi. Türkmen: "Yer altından Beykoz'a yeni bir metro hattı inşa edilecek. Tabi projeleri yapılıyor. 2019'a yetişmese bile 2020 ve 2021'e yetişebilir." dedi.

Beylerbeyi-Küçüksu Tüneli
Hayata geçirilecek diğer projenin Harem'den başlayacağını ve Beylerbeyi Stadyumu'nun olduğu yerden yeryüzüne çıktıktan sonra yeniden yerin altına gireceğini vurgulayan Türkmen: "Buradan Küçüksu'ya kadar uzanacak. Motorlu araçların geçiş yapacağı bu Tünel projesi yeniden hayata geçirilecek. Söz konusu iki proje de eş zamanlı olarak yürütülecek..." dedi.