Üsküdar'da dev dönüşüm Yavuztürk ile başlayacak

Üsküdar'ın boğaz mahallerini kapsayan 45 dönümlük dev dönüşüm projesi Yavuztürk Mahallesi'yle başlayacak. Belediye Başkanı Türkmen, semtte değer artışı yaşanacağını belirterek: "Tapularınızı koruyun..." mesajı verdi

Üsküdar'da dev dönüşüm Yavuztürk ile başlayacak

Üsküdar Belediyesi'nin öncülüğünde yürütülen ve semtin Boğaza bakan 14 mahallesini kapsayacak 45 dönümlük kentsel dönüşüm projesi, Yavuztürk mahallesiyle start alacak. Yavuztürk, 14 Mayıs 2015 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanan kentsel dönüşüm girişiminin 7 dönümlük alanını kapsıyor.

2 ay içinde temeller atılacak
Yürütülen süreç için TOKİ ile anlaşıldığı ve 2 ay içinde temellerin atılmaya başlanacağı bilgisini veren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, idarenin semtte inşa edeceği birim sayısının, 165 konut ve 10 işyeri olmak üzere 170'in üzerinde olacağını söyledi. Bölgedeki çarpık yapılaşma, ruhsatsız ve iskansız, depreme dayanıksız bina stokunun kentsel dönüşüm girişimiyle yok edileceğini savunan Türkmen, vatandaşın 1.5 emsale yakın imar hakkı elde ettiğini de sözlerine ekledi. 

Bölgenin değeri yükselecek, satış yapmayın
Açıklamasında yeni inşa sürecinin "estetik" ve "tarihi" kaygılar gözetilerek yürütüleceğini ve ortaya çıkacak mahalle görünümünün Üsküdar'a yakışan nitelikte olacağını vurgulayan Başkan Yavuztürk:

"Balkonu, penceresi, saçağı ve mimarisiyle özel bir estetik yakalayacağız. Üsküdar Evleri geleneğini hayata geçiereceğiz. Üsküdar her geçen gün daha da kıymetlenecek. Mega projelere yakınlığıyla değer kazanan Üsküdar, yeni dönüşüm hamlesiyle daha da değerlenecek. Kimse yerini satmasın; tapularınıza sahip çıkın. Gerekirse yeni yerler satın alın..." dedi.