Uzmanlardan uyarı ''Zarar etmemek için markalı danışmanları seçin''

ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, konut ve ticari gayrimenkul alımlarında karşılaşılan sorunları minimize etmek için markalı gayrimenkul danışmanlarının tercih edilmesi gerektiğini söyledi

Uzmanlardan uyarı ''Zarar etmemek için markalı danışmanları seçin''

Uzmanlar, konut ve ticari taşınmaz alımında kişi ve kurumların karşısına çıkan sorunlar karşısında markalı gayrimenkul danışmanlarının tercih edilmesini öneriyor. ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, telafisi zor durumlarla karşılaşmamak adına dikkali olmak gerektiğine dikkat çekerek "Konut alım satımında en büyük sürpriz bir evi yanlış fiyata aldığınızı ya da sattığınız anlamaktır. Bu tip telafisi zor durumlarla karşılaşmamak için bilgili ve eğitimli markalı danışmanlar tercih edilmeli..." şeklinde konuştu. 

Küçük yatırımcı için doğru kararın önemi
Özellikle küçük yatırımcıların sınırlı birikimlerini yönlendirdiği konut alımının hayati bir önem taşıdığına ve olası bir yanlış karar halinde telafisi olmayan durumlarla karşılaşmanın yaratabileceği olumsuzluklara vurgu yapan Atalay hesapta olmayan risklere karşı markalı gayrimenkul danışmanlık sektörünün önemine dikkat çekti. Atalay  "Gayrimenkul işinde karşılaşabileceğiniz en büyük sürpriz, bir gayrimenkulü yanlış fiyata aldığınızı, sattığınızı, üzerinde yıkım kararı veya kamulaştırma kararı olduğunu anlamaktır. İş bittikten sonra telafi edilemeyecek bir durumla karşılaşmamak için mutlaka profesyonellerden yardım almanız gerekir.'' dedi.

Bir insan ömründe kaç kez konut almaya karar verir
Açıklamasında normal bir insanın ömründe 5 ya da 10 kez konut almaya ya da kiralamaya karar verdiğini bu nedenle her an bir sürprizle karşılaşmaya hazır olması gerektiğini vurgulayan Atalay "ERA Türkiye faaliyetlerimizde en önem verdiğimiz şey danışmanlarımızın bilinçli olarak yanıltıcı hatalarda bulunmamasıdır. Serbest çalışan bir emlakçının, kısa vadeli hedefler ve günü kurtarma mantığı ile müşterisini yanlış yönlendirme imkanı bulunuyor. Ancak bir dünya markasının çatısı altındaki danışmanın bunu yapmasına olanak yok..." dedi.