Vaillant Türkiye yılın ilk yarısında yüzde 34 büyüdü

Vaillant Türkiye, 25. yılından önemli bir büyüme rakamına ulaştı. CEO Alper Avdel "Yılın ilk yarısında yüzde 34'lük hızlı bir büyüme yakaladık..." ifadelerini kullandı.

Vaillant Türkiye yılın ilk yarısında yüzde 34 büyüdü

Kombi pazarının önemli markalarından Vaillant Türkiye, 2017 yılının ilk yarısında da önemli bir büyüme ivmesi yakaladı. Büyüme rakamlarında yüksek enerji tasarruflu ürünlerin büyük rol oynadığını söyleyen Vaillant Türkiye CEO/su Alper Avdel "Yılın ilk yarısında yüzde 34'lük hızlı bir büyüme yakaladık..." dedi.  Türkiye ekonomisinin geçen yıllara kıyasla yüzde 2.9 oranında düşük bir büyüme eğilimi gösterdiğini de belirten "Avdel İnşaat sektörü %7.4 büyürken, ısıtma sektörü buna paralel olarak %5’ten fazla büyüdü. Vaillant Türkiye olarak biz yıl içerisinde pazara yatırım yapmaya devam ettik, yüksek verimli ve yenilenebilir ürünlerimizle sektörümüzde fark yaratmayı başardık." şeklinde konuştu. 

Vaillant yıllık 2.4 milyar Euro'luk satış hacmine ulaştı
Vailland Group'un Almanya fabrikasında düzenlenen toplantıda 2016 yılı ve 2017 yılının ilk yarısını değerlendiren Vaillant Group CEO'su Dr. Carsten Voigtlander, yıllık 2.4 milyar Euroluk satış hacmine ulaştıklarını söyledi. 2017 yılının ilk yarısında çift haneli büyüme kaydettiklerini ve yıl sonuna kadar da büyüme eğilimini sürdüreceklerini beirten Voigtlander temel yatırımlarının ısı pompaları olacağı bilgisini paylaştı. Voigtlander, 2.4 milyar Euro'luk satış hacmine sahip bir firmanın başarısının altında 12 binden fazla çalışanın bulunduğuna da dikkat çekerek

"60’dan fazla ülkede, 340 bin taahhütçü, 21 bin toptancı iş ortağımızla çalışıyor, 30 milyonun üzerinde müşterimize hizmet veriyoruz. Geriye baktığımızda, başarılı bir 2016 görüyoruz. 2017 yılına da başarılı bir başlangıç ​​yaptık. Yılın ilk yarısında, özellikle Türkiye'de çift haneli gelir artışı ile büyümeye devam ettik. 2017 sonu itibariyle ise satış gelirlerimiz ve kazançlar açısından aynı trendin devamını bekliyoruz." dedi. 

Türkiye'nin büyüme stratejisindeki yeri
Vaillant Türkiye'nin özellikle son yıllarda üstün bir ciro performanı sergilediğini ve 2013 yılından bugüne de yıllık rtalama yüzde 15 oranında artış gösteren ciro rakamlarının tüm grup için önemli bir motivasyon olduğunu da dile getiren Voigtlander. Ar-Ge merkezi için de 54 milyon Euro'luk yatırım gerçekleştirdikleri bilgisini paylaştı.