Vakıfbank'tan 2B arazileri için kredi

Vakıf Bank, 2B arazisi haksahiplerine 120 aya varan vade seçenekleri ve %1.10 faiz oranıyla "2B Arazisi Alım Kredisi" kullanma imkanı sunuyor

Vakıfbank'tan 2B arazileri için kredi

24 Eylül 2012 / emlakwebtv

VakıfBank'ın "2/B Arazisi Alım Kredisi", 2/B arazilerinin alımında hak sahiplerine 120 aya varan vade seçenekleri ve yüzde 1,10 faiz oranıyla kredi olanağı sunuyor. 

Hazine'ye yaklaşık 20 milyar lira gelir getirmesi beklenen 2/B arazilerinin satışı, peşin ödemede toplam yüzde 44 indirimle gerçekleştiriliyor. VakıfBank'ın sunmuş olduğu kredi, peşin ödeme imkânı olmayan hak sahiplerinin de bu indirimden faydalanabilmesini hedefliyor.

120 aya varan vade seçenekleri ile VakıfBank'tan kredi kullanan hak sahipleri, arazilerine hiç peşinat ödemeden yüzde 44 indirimle sahip olabilecek.

Konuya ilişkin değerlendirme de bulunan VakıfBank Genel Müdürü Süleyman Kalkan, 2/B yasasıyla Hazine'ye ait 410 bin hektarlık arazinin satışının öngörüldüğünü belirterek, "2/B arazilerinde hak sahipleri için hazırladığımız '2/B Arazisi Alım Kredisi' ile müşterilerimiz hem peşin ödeme indiriminden yararlanacak hem de uzun vadeli finansman olanağı ile taksitlerini bütçelerine göre planlayabilecekler. VakıfBank müşterisi, bir kez daha 'Halden Anlayan Banka' ayrıcalığını yaşayacak" dedi.

Kredinin Özellikleri
VakıfBank, 2/B kapsamındaki hak sahiplerine uzun vadeli finansman olanağı sağladığı "2/B Arazisi Alım Kredisi", aylık eşit taksitli, 3 ay ödemesiz dönemli ve 3 ayda bir ödemeli seçenekler sunuyor. Kredi başvurusu ile ilgili tüm bilgiler, VakıfBank Şubeleri'nden veya www.vakifbank.com.tr adresinden elde edilebiliyor.eklenen 2/B arazilerinin satışı, peşin ödemede toplam yüzde 44 indirimle gerçekleştiriliyor.