Van Damme'dan İstanbul'a dev yatırım

Hollywood yıldızlarından Jean Claude Van Damme, Büyükçekmece'de dev bir film platosu kurmaya hazırlanıyor

Van Damme'dan İstanbul'a dev yatırım

Hollywood yıldızlarından Jean Claude Van Damme, Büyükçekmece'de dev bir film platosu kurmaya hazırlanıyor. Antalya'da düzenlenen 51. Altın Portakal Film Festivali'ne katılan ünlü yıldız, kuracağı 350 milyon dolar bütçeli film platosu yatırım çalışmalarını takip etmek için dün İstanbul'a geldi.

Büyükçekmece'ye 350 milyon dolarlık yatırım
Hollywood'un aksiyon film yıldızı Jean Claude Van Damme, İstanbul-Büyükçekmece'ye kuracağı dev film platosu için dün İstanbul'a gelerek, çalışmaları denetledi. Van Damme'nin ortak olduğu şirket Büyükçekmece Toscana Vadisi yanındaki 400 dönümlük arazi üzerine 350 milyon dolarlık dev bir film platosu kurmaya hazırlanıyor. Yatırım doğrultusunda geçtiğimiz aylarda Büyükçekmece'ye gelen ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hasan Akgün ile bir görüşme yapan ünlü yıldız, proje çalışmalarını yakından izleyeceğini ve zamanı geldiğinde bir basın toplantısı düzenleyeceğini açıklamıştı.

Jean Claude Van Damme

Altın Portakal Film Festivaline katıldı
Bu yıl 51.'si düzenlenen geleneksel Antalya Film Festivali'nin kapanış gecesine de katılan ünlü yıldız Türkiye'ye film festivaline katılmak için geldiğini açıklamıştı. Büyük ilgi gördüğü gecenin ardından Türk Hava Yolları'na ait bir araçla İstanbul'a gelen Van Damme, burada organizatör Ahmet San tarafından karşılanmış ve özel bir araçla Büyükçekmece'ye gitmişti.

Van Damme kimdir?
1960 yılında Belçika'da doğun Jean-Claude Camille François Van Varenbe, Hollywood'un yetiştirdiği önde gelen aksiyon oyuncularından biri olarak tanınıyor. 1988 yılında çektiği Bloodsport isimli filmle tüm dünyada tanınmaya başlayan yıldız, çektiği 30'un üzerinde aksiyon filmiyle dikkat çekiyor. Gençlik yıllarının sonuna doğru Avrupa Profesyonel Karete Federasyonu'nun orta siklet şampiyonu olan yıldız 16 yaşında okulu bırakarak 5 yıl boyunca bale eğitim aldı. Ünlü yıldızın dövüş müsabakalarında kazandığı çok sayıda madalyası bulunuyor.