Van Kevenli TOKİ Evleri başvuruları başlıyor! Detaylar burada!

Van Kevenli TOKİ Evleri projesinde48 adet konutun başvuru süreci 3 Temmuz 2015 tarihinde başlayacak. Peki projeye kimler başvurabilir?

Van Kevenli TOKİ Evleri başvuruları başlıyor! Detaylar burada!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) Van’da hayata geçirdiği Van Kevenli TOKİ evlerinde 48 adet konutun başvuru dönemi 3 Temmuz itibariyle başlıyor. 24 Temmuz’a kadar sürecek başvurular, Halk Bankası’nın tüm şubelerine yapılabilecek.

Evlerin 95 bin ila 112 bin liradan satılacağı projede 144 aya varan vadelerle konut sahibi olmak mümkün. 3+1 olarak tasarlanan konutlar için aylık ödenecek taksitler ise 498 liradan başlıyor.

Kimler başvuru yapabilir?

Van Kevenli TOKİ evlerine başvuru yapacak kişilerin kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacak.. (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek. Başvuru sahiplerinde ayrıca T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacak.

Başvurular nasıl yapılacak?

Yukarıdaki şartları sağlayan kişilerinse, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Şubelerine başvurarak, 2 Bin TL (İkibin Türk Lirası) tutarındaki başvuru bedelini 03 – 24 Temmuz 2015 tarihleri arasında yatıracak. (Şehit Aileleri, Maluller (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) Başvurdukları grup ile ilgili “Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi”ni imzalayacaklar. 

Firma Bilgisi: Toki