Vartaş Alman ortakla Fikirtepe’de

Kadıköy’de 5 adada projeler geliştiren Vartaş, bu projelerinden ilk konut projesini dünyada birçok başarılı projeye imzasını atan Stern Immobilien AG ortaklığında hayata geçiriyor. 300 milyon TL’lik yatırım değerine sahip projenin yabancı yatırımcıya ön tanıtımı yapıldı

Vartaş Alman ortakla Fikirtepe’de

19 Nisan 2014 / Posta Gazetesi

İnşaat sektörünün güçlü kuruluşlarından Vartaş, Kadıköy’de toplam 5 adaya yayılan yatırımlarından ilki Renovia İstanbul’u yatırımcılarına tanıttı. Almanya merkezli Stern Immobilien AG ortaklığıyla hayata geçirilen Renovia İstanbul’un detaylarına ilişkin konuşan Vartaş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata, “İstanbul’un dönüşümünde önemli bir rol üstlenerek Kadıköy’de sembol niteliğinde bir projeye imzamızı atıyoruz. 1.100 konut ve 4.400 metrekare ticari alanlardan oluşacak Renovia İstanbul projemiz, gerek mimarisi, gerekse lokasyonu itibariyle bölgede benzersiz bir proje olarak konumlanıyor. Projemizin inşa edildiği adalar ve projenin ortakları dolayısıyla uzun zamandır yatırımcılardan yoğun bir talep alıyorduk. Ortağımız Stern Immobilien AG’nin ‘gayrimenkul geliştiricisi’ kimliğiyle Avrupa’daki projelerinin başarısı, yabancı yatırımcıların Renovia İstanbul projesine de büyük ilgi duymasını sağladı. Gelen bu yoğun talep üzerine, bugün sizlerin de aracılığıyla projemizin yabancı yatırımcılara ön tanıtımını yapmış bulunuyoruz” dedi.

Türkiye’de yatırımlarına devam edeceklerini belirten Stern Immobilien AG Denetim Kurulu Başkanı Hans Kilger ise, “Ülkenize ve insanlarınıza son derece güveniyoruz ve önümüzdeki yıllarda Türkiye’de yüksek yatırım potansiyeli görüyoruz. İstanbul’u özellikle jeostratejik durumu itibariyle, Türkiye’deki inşaat sektörüne giriş şehri olarak seçtik. Vartaş ile başından beri uyum içerisinde bir ortaklık sürdürüyoruz ve ortaklığımızı uzun seneler sürecek bir ortaklığın başlangıcı olarak görüyoruz. Birlikte Türkiye’de birçok proje geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Kadıköy’e 700 milyon TL’lik yatırım

Kadıköy’de 5 adada projeler geliştiren Vartaş, bölgede toplam 700 milyon TL’lik yatırım değerine sahip projelere imzasını atacak. Bu projelerinden ilk konut projesi Renovia İstanbul , 1.100 konut ve 4.400 metrekarelik ticari alandan oluşuyor. Büyüklükleri 48 metrekareden başlayan 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçeneklerinin sunulduğu Renovia İstanbul’da ayrıca, yatırımcının isteği doğrultusunda özel büyüklükteki daire talepleri de karışılanabilmekte. Renovia İstanbul’un ilk etabında teslimler ise 2016 yılının son çeyreğinde yapılacak.

Firma Bilgisi: Artaş