Vartaş Elazığspor'un sponsoru oldu

İnşaat sekörünün önde gelen firmalarından VARTAŞ ile Elazığspor arasında sponsorluk anlaşması imzalandı

Vartaş Elazığspor'un sponsoru oldu

Geliştirdiği kentsel dönüşüm projeleriyle Türkiye'nin en önemli inşaat firmaları arasında yer alan VARTAŞ ile Elazığspor arasında sponsorluk anlaşması imzalandı. Elazığspor bundan böyle VARTAŞ Elazığspor olarak anılacak.

VARTAŞ ile Elazığspor sponsorluk anlaşması
Özellikle son yıllarda geliştirdiği kentsel dönüşüm projeleriyle dikkat çeken VARTAŞ Grup ile Elazığspor arasındaki sponsorluk anlaşması, kulüp binasında imzalandı. Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz gibi önemli isimlerin de katıldığı imza törenine VARTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata, VARTAŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Barata ve Elazığspor Kulübü Başkanı Selçuk Öztürk de katıldı. Anlaşma ile birlikte PTT 1. Lig'in en iddialı takımlarından biri olarak dikkat çeken Elazığspor, resmen VARTAŞ Elazığspor ismini aldı. 

Barata: Elazığ'dan güç alan bir firmayız
Sponsorluk anlaşmasının ardından konuşan VARTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata, doğduğu ve büyüdüğü şehire hizmet etmekten dolayı çok büyük bir heyecan yaşadığını belirtti. Elaziz'in 5 bin yıllık tarihe sahip, Anadolu'nun en köklü kültürlerinden birine ev sahipliği yapan kentlerinden biri olduğunu söyleyen Barata, VARTAŞ'ın Elazığ'dan güç alan bir firma olduğunu söyledi. Barata:

"Elazığ’ı, Elazığlı’yı, Elazığspor’u hak ettiği yere taşımak bizim vefa borcumuz. Bu topraklarda doğup büyüdüm. Bu topraklar için elimden geleni yapıyorum, yapmaya devam edeceğim. VARTAŞ olarak birçok projeyle, tüm gücümüzle Elaziz’i güzelleştirmenin gayreti içinde olacağız" dedi.

VARTAŞ'ın Elazığ'dan güç almış ve gücü tüm Türkiye'nin sınırlarını aşmış bir grup olduğunun da altınıcı çizen Barata, VARTAŞ Elazığspor'un kısa sürede büyük başarılara imza atacağına inandığını söyledi.

Anlaşmanın ardından Türkiye Futbol Federasyonu'nun onay vermesiyle birlikte Elazıspor, VARTAŞ Elazığspor ismini kullanmaya başlayacak ve PTT Liği 5. haftasındaki Yeni Malatya maçına bu isimle çıkacak. 

Firma Bilgisi: Vartaş A.ş.