Varyap arazisine 93,2 milyon TL

İş GYO, ofis ve ticari ünite yapmak için, Finans Merkezi'nden, Varyap'a ait 10 bin metrekarelik araziyi, 93,2 milyon TL karşılığında satın aldı.

Varyap arazisine 93,2 milyon TL

19 Temmuz 2012 / emlakwebtv

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) , İstanbul Finans Merkezi'nde Varyap'a ait yaklaşık 10 bin metrekarelik araziyi KDV hariç 93,2 milyon TL'ye satın aldı. Konuya ilişkin yapılan açıklamada, İş GYO'nun Ataşehir ve Ümraniye sınırları içinde bulunan İstanbul Finans Merkezi'nde ofis ve ticari ünitelerden oluşan bir proje geliştirmeyi planladığı bildirildi.
İş GYO Genel Müdür Yardımcısı Aydan Ormancı, gayrimenkulün özellikle son yıllarda hızlı gelişmekte olan bir bölgede yer aldığına işaret ederek, İstanbul Finans Merkezi projesinin ülke ve İstanbul adına pekçok yenilik ve gelişmeye fırsat tanıyacağını, hem uluslararası hem de yerel kimliğin gelişmesine katkı sağlayacağını vurguladı.
Ormancı, satın alınan gayrimenkulün kentin ana arterlerine yakın ve erişilebilirliğinin yüksek olmasının yanı sıra, Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilecek uluslararası nitelikteki İstanbul Finans Merkezi içerisinde yer alması ve yakın çevresinde düzenli yaşam alanlarının bulunmasının yapacakları projeyi önemli hale getirdiğini ifade etti. Ayrıca, Ormancı, mevcut yürüyen projelerinin yanında İstanbul Finans Merkezi'nde satın aldıkları arsa üzerinde geliştirecekleri proje ile birlikte kira gelirlerinin 100 milyon doları aşmasının beklendiğini, amaçlarının, yükselen kira gelirleriyle birlikte bugüne kadar düzenli olarak gerçekleştirdikleri temettü ödemelerini artırarak devam ettirmek olduğunu da sözlerine ekledi.
Varyap CEO'su Erdinç Varlıbaş da İş GYO'ya yaptıkları arsa satışı ile İstanbul Finans Merkezi'nin oluşumuna destek vermeye devam ettiklerini, bölgede hayata geçirdikleri projelerin bölgenin finans merkezi olarak seçilmesine dolaylı da olsa olumlu etkisi olduğunu vurguladı.

 
Firma Bilgisi: Varyap