Ve Güneşli, Güneşli’de yükseliyor

Keleşoğlu İnşaat, Depar Teknik Yapı ve Teleset Mobilya konsorsiyumun inşa edeceği “VE GÜNEŞLİ” projesi Kasım 2014’te tamamlanacak

Ve Güneşli, Güneşli’de yükseliyor


İnşaat sektörünün deneyimli isimlerinden Keleşoğlu, Yeşilyurt’ta hayata geçirdiği lüks konut projeleri ile dikkat çeken Depar Teknik Yapı ve ev mobilyasında Türkiye’nin öncü markalarından Teleset Mobilya ortaklığı ile kurulan konsorsiyum, Güneşli'de "Ve Güneşli" butik konut projesini hayata geçiriyor.

Keleşoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hicabi Keleş ile Teleset Mobilya firma sahibi Hamit Yıldırım’ın da hazır bulunduğu ve Edition Otelde düzenlenen basın lansman toplantısında konuşan Depar Teknik Yapı Yönetim Kurulu Üyesi ve Konsorsiyum Sözcüsü Ahmet Fırat, Güneşli’nin 2 yıl içinde çehresinin tamamen değişeceğini açıkladı. Güneşli’de büyük parsellerin yer almasının dönüşümü kolaylaştırdığına dikkat çeken Fırat, bu bölgenin merkeze yakın olması ve kentsel dönüşüme hızlı ayak uydurması nedeniyle tercih edildiğini kaydetti.

İnşaatın yüzde 30’u tamamlandı
VE GÜNEŞLİ adı ile lansmanı yapılan proje 50 milyon TL’lik yatırım bedeline sahip ve 32 bin  metrekarelik inşaat alanını kaplıyor ayrıca 214 adet konuttan oluşacak. İnşaatın yüzde 30’luk bölümü de tamamlandı.
Kasım 2014  tarihinde tamamlanacak olan VE GÜNEŞLİ projesinde 1+0,  1+1, 2+1 ve 3+1’lerden oluşuyor. 
Hedef kitlesinin  yaşam kalitesi A, gelir düzeyi ise A ve B olan Ve Güneşli projesi yatay mimariye sahip. 
3 blok olacak Ve Güneşli projesinde binalar 8-9-12 kat şeklinde tasarlandı. 
Ve Güneşli mahalle sıcaklığı ile rezidans lüksünü birleştiği bir proje Projenin yüzde 50’si 1+1 dairelerden oluşuyor. Diğer yüzde 50’ lik kısım 3+1, 2+1, 1+0 ve 3 tane bahçe terası olarak tasarlandı.
Metrekare fiyatları da 3 bin 500 TL’den başlıyor.

Mahalleye dönüş başlıyor
Projenin, yoğun çalışan büyükşehir insanın geçmişin sıcak mahalle hayatına duyduğu özlem ve günümüz konforuna duyduğu ihtiyaçtan yola çıkılarak hazırlandığını dile getiren sözcüsü Ahmet Fırat, “İstanbullular önce bahçeli evleri bırakarak apartmanlara ardından da apartman dairelerini bırakarak rezidanslara geçtiler. Rezidansların yoğun çalışan insanlara sağladığı avantajı inkar edemeyiz. İnsanlar temizliklerini ve alışverişlerini güven içinde yaptırmak istiyorlar. Rezidansların sağladığı konfor, insanların kısıtlı vakitlerini kendilerine ayırmalarına yardımcı oluyor. Fakat bir yandan da çok yüksek katlı binalar insanda izole edilmişlik hissi yaratıyor. Bu izolasyon duygusu insanların kendilerini yalnız hissetmelerini sağlıyor. Mahallelerde doğan çocuklar büyüdüler rezidanslara taşındılar. Tam da bu nedenlerle tekrar mahallelere dönmeye başladılar” diye konuştu.

Rezidans konforu mahalle sıcaklığı 
Mahalle konseptinin fazlasıyla özlenmeye başladığının ve yeni trendin de bu olduğunun altını çizen Fırat, şöyle konuştu:
 “Biz de hem rezidans konforundan hem de mahalle sıcaklığından vazgeçmek istemeyenler için yeni bir konsept hazırladık. Ve Güneşli projesindeki 9 dönümlük alanımızı yatay yapılaşma için kullandık. Yatay yapılaşmanın yarattığı en önemli fark görüntüde sağlanan sıcaklık oldu. Ancak bu sıcak görüntüyü aynı zamanda fonksiyonel hale getirmek istedik. Projemizde insani ilişkilerin yakınlaşabilmesi için mimari ekibimiz ile birlikte AR-GE departmanımız işbirliği içinde çalıştı.”

Play Station da var çelik çomak da
Proje aşamasında büyükşehirde yaşayan çocukların sosyal sorunlarıyla ilgili UNICEF raporlarını incelediklerini dile getiren Fırat, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Günümüz çocuklarının bilgisayar başında sosyalleştiği açık bir gerçek. UNICEF raporları bize çocukların birbirleriyle ve toprakla bitkilerle temasının ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Projemize playstation odaları ekledik. Ama bununla kalmadık. Bahçemizde yaptığımız özel bir düzenlemeyle çocukların bir arada oyun oynayabilecekleri mekanlar da yarattık. Büyükler nasıl mahalle sıcaklığını yaşayıp komşularıyla ‘merhabalaşsınlar’ ve rezidans konforundan faydalansın istiyorsak, çocukların da bilgisayardan kopmadan birbiriyle de temas edip, saklambacı, çelik çomak oynayacağı bir alan yaratmak istedik. Çocukların bitkilerin gelişimini görebilmeleri için meyve ağaçları ekerek, toprakla yakınlaşmalarını sağlamayı amaçladık.” dedi.

Tasarım ve mimaride  Kraft Mimarlık ve Shape Architecture& Interior Design’in imzasını taşıyan VE GÜNEŞLİ, sosyal alanları ve ayrıcalıklı hizmetleri ile mutluluğu ve eğlenceyi bir arada sunuyor. Ünlü markalar, kafeler, restoranlar, gündelik ihtiyaçların karşılanabileceği  alıveriş alanlarının da yer aldığı projede 42 metrekareden, 138 metrekareye kadar daireler bulunuyor.  VE GÜNEŞLİ genel bahçe ve kat bahçeleriyle birlikte 6000 metrekare yeşil alandan oluşuyor.
 

Keleşoğlu İnşaat hakkında detaylı bilgi için www.kelesoglu.com

Depar Teknik Yapı hakkında detaylı bilgi için www.deparyapi.com

Teleset Mobilya hakkında detaylı bilgi için www.teleset.com.tr

Kraft Mimarlık hakkında detaylı bilgi için www.kraftmimarlik.com

Shape Architecture& Interior Design  hakkında detaylı bilgi için www.shapemimarlik.com

Proje Bilgisi: Ve Güneşli