Ve Güneşli’ye genç yatırımcı merceği

Keleşoğlu, Depar Teknik Yapı ve Teleset Mobilya konsorsiyumunun, Ve Güneşli Projesi lansman öncesi yüzde 20 satışını gerçekleştirdi

Ve Güneşli’ye genç yatırımcı merceği

26 Kasım 2012 / emlakwebtv
İstanbul’un ikinci Maslağı olma yolunda ilerleyen Güneşli bölgesi markalı konut projeleriyle her geçen gün değer kazanıyor. Dikey ve rezidans tipi mimarinin en son örneklerinin yoğunlukta olduğu bölgede hayata geçirilen ‘Ve Güneşli’ Projesi, “doğal ve çevreci yaklaşımı, ‘insanı merkez alan’,  ‘nostaljik değerlerle modern kent yaşamını harmanlayan’ temasıyla genç yatırımcıların ilgi odağı oldu.

10, 11, 12 Katlı üç bloktan oluşan projede, stüdyodan, 3+1 ‘e kadar olmak üzere 214 daire ve ticari ünitelerden oluşuyor. Metrekare fiyatlarının 3 bin-4 bin 500 TL arasında değiştiği proje anayollara ve havalimanına yakınlığıyla trafikte zaman kaybetmeden kent merkezine ulaşım imkanı tanıyor. Konsorsiyum Sözcüsü Depar Teknik Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Fırat ise, “Hızla değerlenen bu bölgede metrekare fiyatlarının en geç iki yıl içinde minimum 5 bin TL civarında olmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Rezidanslara yönelen insanlar için mimari trend değişti
Fırat, “Son 30 yılda dünyada metropol hayatı rezidans tipi yapılara kaydı. İstanbul’da da son on yılda beyaz yakalı, satın alma gücü orta ve üstü, kariyer planlaması açısından hızlı davranan kesim rezidans tipi yapılara yönelmeye başladı. Ancak bu kez insanlar temizlik, alışveriş, araç temini konularda rahat ederken, kendilerini insandan ve doğadan uzaklaşmış hissettiler. Bu da mimari trendin bir başka yöne kaymasına neden oldu.” dedi. Plaza çalışanlarının, akşamları da çok katlı cam, metal ağırlıklı binalarda yaşarken kendilerini ofislerinde gibi hissetmeye başladığını dile getiren Fırat, “Avrupa’da başta olmak üzere rezidanslara taşınan insanlar, bu insani sıcaklığın daha fazla yaşandığı, doğayla daha fazla temas içeren yerlerin özlemlerini duyarak mahallelere taşınmaya başladılar. Çünkü gökdelenlerde çalışan insanlar, bir süre sonra evlerine gittiklerin de kendilerini ofislerinde gibi hissetmeye başladılar. Bunun en iyi örneklerinden biri Londra’da yaşandı. Başta kent merkezinde çok katlı binalarda yaşayan satın alma gücü yüksek insanlar, metroyla rahatça birkaç dakikada kent merkezine ulaşabilecekleri Wimbledon gibi sıcak, daha estetik ve daha doğal alanlara taşındılar. Benzer bir örneği Paris hatta New York gibi büyük kentler için de söyleyebiliriz. Artık satın alma gücü nispeten yükselen herkes kent merkezine rahatça ulaşabilecekleri yatay sakin yaşam alanlarını tercih ediyor. Bu Türkiye’de de dünyada da böyle oldu.” diye konuştu.  
Proje hakkında detaylı bilgi almak için: www.vegunesli.com
 

Proje Bilgisi: Ve Güneşli