Vefa Ar-Ge liderleri arasında

Yapı sistemleri ve entegre çözümler alanında faaliyet gösteren Vefa, AR-GE 250 Araştırması'nda listeye girdi

Vefa Ar-Ge liderleri arasında

Vefa, Türkiye'nin AR-GE Şampiyonları listesinde yerini aldı. Ekonominin inovasyon raporu olan ve bu yıl sekizincisi gerçekleştirilen AR-GE 250 Araştırması'nda listeye giren Vefa, inovasyonu kurum kültürünün bir parçası olarak gördünü açıkladı.

250 firmadan biri
AR-GE yatırımlarıyla sektörde dikkatleri üzerine çeken Vefa, Turkishtime tarafından her yıl gerçekleştirilen Türkiye'nin inovasyon raporu AR-GE 250 Araştırması'nda listeye giren Türkiye'nin ilk 250 firmasından biri oldu. Son on yılda katlanarak büyüyen ve bu büyüme grafiğinde inovasyonun katkısını fazlasıyla gören Vefa'nın yeni geliştirdiği ürünler son yıllarda bünyesindeki marka ve şirketlerin toplam cirolarının yüzde 50'sini oluşturuyor. Üretilen katma değerli çözümler de grubun büyümesinin ve rekabet üstünlüğünün lokomotifi oluyor.

Vefa, geçtiğimiz yıllarda inovasyon çalışmalarına verdiğini önemin bir sonucu olarak grubun merkezine İnovasyon ve Teknoloji Geliştirme Birimini konumlandırmıştı. Görevi kurum içindeki tüm birimler ile etkileşimi sağlayarak inovasyon çalışmalarını yürütmek olan birimde akademik düzeyde çalışmalara imza atmış mühendis, mimar ve endüstriyel tasarımcılardan oluşan geniş bir ekip bulunuyor. Vefa, ayrıca danışmanlar ve akademisyenler ile işbirlikleri yaparak onları da süreçlere dahil ediyor.