Vefa Group’a 'İyi Tasarım Ödülü'

Vekonar ve Modüler Ev ile Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde Kurumsal ve Ticari Ürünler kategorisinde İyi Tasarım Ödülü’nün sahibi oldu

Vefa Group’a 'İyi Tasarım Ödülü'

4 Aralık 2012 / emlakwebtv
Prefabrike ve hafif çelik yapı sektörünün yenilikçi markası Vefa Group, geliştirdiği iki farklı ürün ile Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülü’nü aldı.

Türkiye’nin tasarımla markalaşmasına katkı sağlamak amacıyla bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde Vefa Group, Vekon ürünlerinden Süper Pratik Yaşam Üniteleri’nin Vekonar modeli ve Steelife ürünlerinden Modüler Ev ile Kurumsal ve Ticari Ürünler kategorisinde İyi Tasarım Ödülü’ne layık görüldü.
T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun (ETMK) işbirliği ile düzenlenen ve jürisinde dünyaca ünlü yerli ve yabancı endüstriyel tasarımcıların bulunduğu projenin Ödül Töreni, 30 Kasım 2012 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törende; Vefa Group, yeni ürün ve teknolojiler geliştirmek amacıyla kurduğu Tasarım Ofisi ekibi tarafından geliştirilen Vekonar ve Modüler Ev ile iki ödülün sahibi oldu. Vekonar’ın Tasarımcısı Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Zeliha Merve Duman ve Modüler Ev’in Tasarımcısı Yüksek Mimar Burcu Demir ödüllerini Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın elinden aldı.

İç içe geçmeli Vekonar, katlanarak taşınabiliyor
Vekonar, döner modüllerden oluşan iç içe geçmeli iki katlı çok amaçlı ofis ve yaşam konteyneri. şantiyelerde yönetici ofisi olarak kullanımının yanı sıra konut, satış ofisi, restoran gibi çok farklı amaçlara da hizmet edebilmekte. Katlanabilir olması sayesinde açık haline göre 2,5 kat daha küçük bir paket halinde depolanabilir ve taşınabilmekte.

Modül Ev’ler sökülüp taşınıyor ve tekrar monte ediliyor
Hafif çelik konstrüksiyondan oluşan taşıyıcı sisteme sahip olan modüler evler, duvar, çatı ve tabanlarda uygulanan ısı ve ses izolasyonları sayesinde kullanıcılarına yüksek yalıtım avantajı ve yüksek yangın dayanımı sunuyor. Üretimlerinin tamamı fabrikada yapılan ve kendinden tabanlı olan modüllerin, yerinde kısa sürede birleştirilmesi ile tamamlanan modüler evler, istenildiğinde kolaylıkla sökülüp taşınabilmekte ve yeniden monte edilebilmektedir. Modüller kamyon ya da TIR ile taşınabilecek şekilde iki farklı ebatta (3x7,7 metre ve 3x10,3 metre) üretiliyor.