Vefa Teknopark'ta ofis kurdu!

Vefa, Teknopark İstanbul’da inovasyon ve teknoloji şirketi kurdu

Vefa Teknopark'ta ofis kurdu!

20 Mart 2014 / Emlakwebtv
Prefabrike ve çelik yapı sektörünün yenilikçi markası olan Vefa, Teknopark İstanbul’da inovasyon ve teknoloji şirketi kurdu. Vefa Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güner, şimdiye kadar holding bünyesinde çalışmalarını sürdüren İnovasyon ve Teknoloji Geliştirme Birimi’ni şirkete dönüştürerek kurumsal bir yapıya kavuşturduklarını kaydetti. Güner, holdingin merkezine konumlandırdıkları ve görevi kurum içindeki tüm birimler ile etkileşimi sağlayarak inovasyon çalışmalarını yürütmek olan İnovasyon ve Teknoloji Geliştirme Birimi’ni Teknopark İstanbul’a taşıdıklarını ve şirketleşme sürecini tamamladıklarını söyledi.

Vefa’nın İnovasyon ve Teknoloji Geliştirme Birimi’nde akademik düzeyde çalışmalara imza atmış mühendis, mimar ve endüstriyel tasarımcılardan oluşan geniş bir ekibin olduğunu kaydeden Güner, “Ayrıca danışmanlar ve akademisyenler ile işbirlikleri yaparak onları da süreçlerimize dahil ediyoruz. Holding bünyesindeki bu birimimizi şimdi bağımsız bir kurumsal yapıya kavuşturduk. Teknopark İstanbul’daki ofisimizin açılışını gerçekleştirdik ve yeni yerimiz ile birlikte şirketleşme sürecini de tamamladık. Böylece sektörel bakış açımızla pek çok kritik alanda ülkemizin teknoloji ihtiyaçlarına çözümler üretebileceğiz” açıklamasında bulundu.

Teknopark İstanbul’da faaliyete geçen ofisin ve kurulan şirketin çalışmaları ve hedefleri hakkında da bilgi veren Orhan Güner, AR-GE ve ÜR-GE faaliyetlerine yoğunlaşacaklarının altını çizdi. Şirketin TÜBİTAK, KOSGEB, TTGV, Kalkınma Ajansları ve üniversiteler ile proje geliştireceğini söyleyen Güner, hedeflerini “İleri teknoloji malzemeleri alanında AR-GE faaliyetleri yapmak, üretilen ürünlerde alternatif ve yeni malzeme denemeleri yaparak savunma sanayine yönelik yeni ürünler geliştirmek, düşük termal iletim katsayısına sahip hafif malzemeler geliştirmek, mevcut ürünlerde katma değeri yükseltecek çalışmalar yürütmek ve yenilenebilir enerji alanında çalışmalar yapmak” olarak sıraladı.

"Ürettiğimiz katma değerli çözümler rekabet üstünlüğümüzün lokomotifi"
Vefa’nın kurulduğu ilk günden beri inovasyonu kurum kültürünün en önemli parçası yaptığını ve böylece 24 yıldır sektöre kazandırdıkları yeni ürün ve teknolojiler ile kurumsal olarak sağladıkları başarının ortaya çıktığına dikkat çeken Orhan Güner, “Bunu en başından itibaren yapabilmemiz bize büyük bir avantaj sağlıyor. Böylece çok daha çevik oluyoruz ve büyüdükçe hantallaşan bir yapıya dönüşmekten kurtuluyoruz” dedi.

Vefa’nın son 5 yıl boyunca katlanarak büyüdüğünün altını çizen Güner, bu büyüme grafiğinde inovasyonun katkısını fazlasıyla gördüklerini söyledi. Güner, “Yeni geliştirdiğimiz ürünler son yıllarda toplam cirolarımızın neredeyse % 50’sini oluşturuyor. Ürettiğimiz katma değerli çözümler hem sektörün standardını ve müşterilerimizin konforunu yükseltiyor hem de büyümemizin ve rekabet üstünlüğümüzün lokomotifi oluyor” diye konuştu.