Vefa yurt dışı atağını sürdürüyor

Yurt dışı atağını sürdüren Vefa Holding, Cezayir Kamu Kesimi Endüstri Yerleşimleri ile kamuya ait iştiraklerin üretim süreçlerini iyileştirme hususunda anlaşmaya vardı

Vefa yurt dışı atağını sürdürüyor

Vefa Holding, yurt dışı atağını yaptığı anlaşmalarla sürdürüyor. Ön üretim yapılar, yapı malzemeleri, enerji ve gayrimenkul gibi alanlarda faaliyetlerini sürdüren Vefa Holding son olarak Cezayir Kamu Kesimi Endüstri Yerleşimleri kurumu ile bir anlaşma imzaladı. Anlaşma, kamuya ait altı iştirakin üretim süreçlerinin iyileştirilmesi, modernizasyonu ve birlikte üretimini kapsıyor. 

Vefa Holding atılımını sürdürüyor
Yapılan anlaşma ve Vefa Holding'in yurt dışı atılımıyla ilgili bir açıklama yapan Vefa Holding İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, Ortaya koyduğumuz değerleri, altyapımızı ve birikimimizi paylaşmak ve Cezayir’in teknolojik gelişimine ve ihracat potansiyelini arttırmasına katkıda bulunabilmek bizim için büyük önem taşıyor.Bu büyümeyi de hedeflediğimiz ülkelerde bayilikler vererek, bazı ülkelerde ise yerel şirketlerle ortaklıklar kurarak sağlamaya çalışacağız" dedi. 

Vefa Holding dünyaya yayılacak
Asya Pasifik, Malezya, Endonezya, Hindistan, Amerika katısa ve Körfez ülkelerine yöneleceklerini söyleyen Koçyiğiğit, geçen yıl üretilen ürünlerin ve sunulan çözümlerin yüzde 70'lik kısmını ihraç ettiklerini belirtti. Koçyiğit, yalnızca 2015 yılında 34 farklı ülkeye ürünlerini gönderdiklerini ve bu ülkelerde projeler gerçekleştirdiklerini de vurgulayarak:

"2016 yılı içinde tüm şirketlerimizde yeni yapılanmamızı tamamlamaya çalışacağız. Yıllık ve beş yıllık stratejik planlarımızı revize ediyoruz. Amacımız yaptığımız planlamalar çerçevesinde belirlediğimiz yüzde 30’luk ciro artışını yıl sonunda gerçekleştirmek" dedi.