Vefa'dan enerji üretimine alternatif çözüm

Yenilenebilir enerji alanında çalışmalarını sürdürüen Vefa, geliştirdiği Inogen ürünü ile güneş enerjisinden elektrik üretecek.

Vefa'dan enerji üretimine alternatif çözüm

Enerji açığının günden güne artışı ve yenilenebilir enerji yatırımlarının öneminden hareketle verimli ve çevre dostu teknoloji alanındaki çalışmalarını hızlandıran Vefa, Inogen ürünü ile güneş enerjisinden elektrik üretimini mümkün hale getiriyor. Günümüzde yenilenebilir enerjiye duyulan ihtiyacın her geçen gün arttığını söyleyen Vefa Holding Yönetim kurulu Başkanı Orhan Güner Türkiye'nin güneş enerjisindeki dev potansiyeline dikkat çekti.

Türkiye bir "güneş ülkesi"
Yüksek potansiyeline rağmen, güneş enerjisi alanındaki yatırımların yeterli düzeyde olmadığını ve Vefa'nın da bu açığı doldurmaya yönelik çalışmalar yürüttüğünü söyleyen Güner: "Vefa olarak biz de güneş enerjisi alanındaki bu potansiyeli ve Türkiye’de artan enerji ihtiyacını görerek yenilenebilir enerji alanında yatırım yapma kararı aldık. Ve Inogen markamızı oluşturduk" dedi. 

Vefa'dan enerji üretimine alternatif çözüm

Inogen markasının ülkedeki yenilenebilir enerji ile alakalı yasal deşvikleri sürdürülebilir kalkınma ve daha temiz bir çevre ve gelecek için kullanmak üzere geliştirdiklerini de belirten Güner, markanın enerji gibi stratejik öneme sahip bir alanda enerji üretim ve yatırımlarını destekleyen güçlü bir odak haline geleceğini de sözlerine ekledi.

Konut ve işletmelerde enerji tasarrufu için:  Inogen
Inogen ürünü, konutlara bağımsız enerji kaynaklarına sahip olma imkanı sunacak.Çevreye ve insana duyarlı mevcut sistemlere oranla çok daha ekonomik bir enerji modeli sunan Inogen, uzmanlar tarafından tespit edilen ve güneş enerjisi için uygun bulunan evlere adapte edilecek. Ürün ayrıca enerji tüketimi yüksek tesislerde de özel finansman olanakları sunacak ve enerji maliyetlerinin azaltılmasında önemli rol oynayacak. 

Firma Bilgisi: vefa