Vekon Irak'taki iş potansiyelini artırıyor

Erbil'de düzenlenen "Project Iraq Fuarı"na Türkiye'den katılan tek prefabrike yapı üreticisi olan Vekon, Irak'taki konumunu daha da güçlendirdi

Vekon Irak'taki iş potansiyelini artırıyor

29 Kasım 2013 / emlakwebtv
Erbil'de düzenlenen "Project Iraq Fuarı"na Türkiye'den katılan tek prefabrike yapı üreticisi olan Vekon, Irak'taki konumunu daha da güçlendirdi.

Vekon, altyapı ve üstyapı yatırımlarının tüm hızıyla sürdüğü ülkedeki konumunu güçlendirdi
Vefa açıklamasına göre,Irak'ın iş merkezi olarak nitelenen Erbil'de düzenlenen "Project Iraq Fuarı"na katılan Vekon, fuara Türkiye'den giden tek prefabrike yapı üreticisi oldu. Avrupa ve Asya'dan yüzlerce katılımcının boy gösterdiği fuardaki standıyla Irak'ın dört bir yanından gelen sektör profesyonelleriyle buluşan Vekon, altyapı ve üstyapı yatırımlarının tüm hızıyla sürdüğü ülkedeki konumunu güçlendirdi.

Vefa'nın büyük inşaat şirketlerinin çözüm ortağı olan markası Vekon Pazarlama ve Satış Direktörü Özgül Yücel, Erbil'de, lojistik yakınlık, iş ve ürün kalitesi, tecrübe ve fiyat avantajı gibi sebeplerle Türk firmalarına büyük bir ilginin olduğunu belirtti.

Erbil'de bugüne kadar çoğu Türk firması olan büyük inşaat şirketine çözümler sunduklarının altını çizen Yücel, ayrıca Bağdat ve Basra bölgelerinde de şantiye mobilizasyonlarından okul hastane ve sosyal tesislere kadar pek çok büyük çaplı projeye imza attıklarını ifade etti.

Yücel: "En son Bağdat’ta valilik çalışanları için bir sosyal konut projesi yürütüyoruz”
Vekon'un, tüm bunların yanında Irak’taki sosyal konut ihtiyaçlarına da çözümler ürettiğine işaret eden Yücel, şunları kaydetti: "En son Bağdat’ta valilik çalışanları için bir sosyal konut projesi yürütüyoruz. Alt gelir grubuna yönelik olarak gerçekleştirilen proje, her biri 84 metrekare olan toplam 800 konuttan oluşuyor. Anahtar teslim olarak yürütülen projede konutlara ek olarak okul, cami, alışveriş merkezi gibi toplam 15 bin metrekarelik sosyal tesis yer alıyor. Irak’ın bugüne kadarki en büyük sosyal konut projesini anahtar teslim olarak Bağdat’a 35 km uzaklıkta yer alan bölgede zor koşullar altında sadece 6 ayda tamamlamayı hedefliyoruz."