Vekon'a yabancı ortak

Prefabrik yapı sektöründe faaliyet gösteren Vekon, Katar'dan QBC şirketi ile ortaklık kurdu

Vekon'a yabancı ortak

Katar menşeili QBC ile ortak bir şirket kuran Vekon, Katar ve yakın pazarlarda güçlü bir marka olmayı hedefliyor. 

Vekon-QBC ortaklığı
Anlaşma kapsamında oluşturulan şirket Vekon'un teknoloji ve altyapı gücü ile QBC’in yerel gücü ve müteahhitlik altyapısının entegrasyonundan oluşuyor.  Bu ortaklıkla Vekon ürün, teknoloji, bilgi, beceri ve yönetimi QBC ise repütasyon, finansal güç, müşteri portföyü, mevcut projeleri ve lokal dinamiklerini ortaya koyarak ortak bir yönetim ve yetenek paylaşımına karar verdi.

Büyük inşaat şirketlerinin çözüm ortağı olan Vekon’un Genel Müdürü Özgül Yücel, yurtdışı pazarları arasında Katar’ın önemli bir yeri olduğunu vurgulayarak, Katar’da kurdukları Vekon Qatar W.L.L. şirketi ile Vekon’un sunduğu anahtar teslim kamp ve yaşam alanları çözümleri ile Katar ve yakın pazarlarda güçlü bir marka olmayı hedeflediğini bildirdi. Yücel, “Katar’da, 2022 Dünya Kupası nedeniyle altyapı ve üstyapı inşaatları hız kazandı. Metro, otoyol gibi altyapı çalışmalarına başlandı. Önümüzdeki yıllarda stadyum, otel gibi üst yapı projelerinin de başlamasıyla birlikte ülkeye barınma ihtiyacı olan 1,5 milyon yeni işgücü gelmesi bekleniyor. Katar bu nedenle en önemli pazar hedeflerimiz arasında yer alıyor” dedi.

Ayrıca bölgedeki ağlarını genişleterek, stratejik ve büyük projelerde yerli oyuncu olarak yer almayı amaçladıklarını da kaydeden Yücel, “Böylelikle, 2015 yılı stratejik planlarımız doğrultusunda Körfez bölgesinde ülke bazında hedeflerimizi gerçekleştiriyoruz” dedi.