Veliefendi

Veliefendi Mahallesi İstanbul Avrupa Yakasında yer alıyor. Mahalle sınırları içerisinde Veliefendi Hipodromu ile beraber birçok markalı konut projesi bulunuyor

Veliefendi

Veliefendi İstanbul Avrupa Yakasında yer alan Zeytinburnu’na bağlı bir semttir. 1957'ye kadar Bakırköy'ün Çırpıcı mahallesine bağlı olan Veliefendi 1975 yılında mahalle olarak Zeytinburnu’na bağlanmıştır.

Veliefendi

Veliefendi Hipodromu
7600 kişilik tribün kapasitesine sahip olan Veliefendi Hipodromu, 596 dönüm arazi üzerinde yer alıyor. 1870 metre uzunluğunda 17.5 -19 metre eninde sentetik yarış pisti, 1730 metre uzunluğunda 16 - 17 metre eninde kum idman pisti ile beraber 2020 metre uzunluğunda 27-36 metre eninde çim yarış pistine sahip olan Veliefendi Hipodromu’nda at yarışları yapılıyor.

Veliefendi kimdir?
1768'de vefat eden Şeyhülislam Veliyüddin Efendi’dir. Şeyhülislam Veliyüddin Efendi, kendine küçük bir köşkü de yaptırdı. Veliyüddin Efendi, mesire yerini vakfetmekle yetinmeyip buranın bakımını da üstlendi.

Veliefendi

The İstanbul Veliefendi Projesi
Kiptaş The İstanbul Veliefendi projesi YDA Grup ve Kuruluş İnşaat tarafından hayata geçiriliyor. Projede 351 adet rezidans dairenin bulunuyor. The İstanbul Veliefendi'de ayrıca 11 adet ticari birim bulunuyor. The İstanbul Veliefendi projesinde 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, bahçeli ve dubleks daireler yer alıyor.

Veliefendi

Veliefendi nasıl gidilir?
Veliefendi Zeytinburnu’nda yer almakta olup, ulaşım çok kolaydır. Özel araç dışında Metrobüs, metro, dolmuş, otobüs gibi birçok toplu taşıma aracı da sürekli Veliefendi lokasyonuna gitmektedir.