Venedik İstanbul’a, Viaport Avrupa Yakası’na geldi!

Yılda 20 milyonu aşan ziyaretçisiyle Türkiye’nin en çok ziyaretçi çeken “outlet”lerinden biri olan Viaport’a kardeş geldi. Viaport Venezia, Venedik konseptiyle, Viaport markasını bir araya getirerek kapılarını açtı

Venedik İstanbul’a, Viaport Avrupa Yakası’na geldi!

Via Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. GYO (VIA GYO) & Güryapı İnşaat Taahhüt Turizm Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından İstanbul Gaziosmanpaşa’da hayata geçirilen Viaport Venezia, “outlet” konseptini Viaport markasıyla Avrupa Yakası’na da getirdi. Mimarisiyle dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Venedik’i İstanbul’a taşıdıklarını belirten VIA GYO Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, “Dünyanın en özel şehirlerinden birini İstanbul’a getirdik. San Marco Meydanı’ndan, Venedik kanallarına ve gondollarına kadar tüm detayları İstanbul’a taşımaya çalıştık. Bugüne kadar yaptığımız tüm projelerde olduğu gibi, Viaport Venezia projesini de İstanbul’a hediye ediyoruz” diye konuştu. Viaport Asia Kurtköy projesiyle yakaladıkları ziyaretçi rekorunu, Viaport Venezia’ya da taşımayı hedeflediklerini aktaran Bayraktar, “Biz alışveriş merkezleri yapmıyoruz. Açık havada, meydanları olan çarşılar oluşturuyoruz. Gerçek “outlet” fırsatını da sunduğumuzda başarı da beraberinde geliyor” dedi.

Markalar Viaport’ta ikinci mağazalarını açıyor!

Viaport Venezia’nın Avrupa yakasında, Kurtköy Viaport Asia ile rekabet etmesini beklediklerini kaydeden Bayraktar, “Kurtköy Viaport Asia’da, markalar ikinci mağazalarını açmaya başladı. Atasay, Defacto ve LCW aynı proje içerisinde ikinci mağazalarının kapılarını açtı. Başarılı olan bir projeye markalar yatırım yapmaktan kaçınmıyor. Aynı başarıyı Viaport Venezia’da da göstereceğimize inanıyoruz” diye konuştu. Viaport Venezia projesinin çok ses getirdiğini belirten Bayraktar, “Böylesine farklı ve büyük bir projenin dikkat çekmemesi mümkün değildi. Venedik’i metroyla gelinebilecek noktaya taşıdık” dedi. Viaport Venezia 2017 yılında hayata geçirilmesi planlanan Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosundan durak alacak.

Daire teslimleri başladı!

Viaport Venezia projesinde konut teslimleri de başladı. Yaşamın başladığı proje, teslimlerin tamamlanmasının ardından, çok sayıda kişiye ev sahipliği yapacak.

İş hayatında İtalyan stili başlıyor!

San Marco manzarasında, İstanbul’un en hareketli alışveriş noktalarından birinde, dünyanın en şık markalarının bir arada bulunacağı Viaport Venezia ofisleri satışa çıkıyor. Lokasyonu ve mimarisiyle iş hayatına yeni bir stil kazandıracak olan ofisler, 3,30 tavan yüksekliği ve İtalyan mimarisinin estetiğiyle, ferah ve şık çalışma ortamları sunuyor. Modüler olarak tasarlanan ofisler, Venedik konseptinde inşa ediliyor. AViaport Venezia, İstanbul’un en hareketli noktalarından biri olarak tanımlanıyor. Projede deneyimlenmemiş bir iş hayatının kapılarını aralamayı hedeflediklerini ifade eden Bayraktar, “Yüksek kalite ve iyi bir mimarlık ile Venezia ofislerini tasarladık” diye konuştu.

“Perakende sektörü İstanbul’da doygunluğa ulaştı”

Perakende sektörünü değerlendiren Coşkun Bayraktar, İstanbul’da alışveriş merkezlerinin doygunluğa ulaştığını, Anadolu’da bu ihtiyacın ise hala giderilmediğinin altını çizdi. Siyasi istikrarın devam etmesinden duyduğu memnuniyeti de ifade eden Bayraktar, “Türkiye istikrarlı bir şekilde yönetilemediğinde kriz ortamlarının nasıl yaşandığını gördük. Seçim sonuçları piyasaları olumlu etkilemeye başladı ve hızlı bir şekilde toparlanmasını da sürdürecektir” dedi.

VIA projelerinin yönetimi VIA DMC’de!

Viaport Venezia ve Viaport Marina’yla birlikte İstanbul’daki alışveriş merkezi sayısını 4’e yükselten VIA GYO, alışveriş merkezlerinin yönetimini kiralama ve yönetim şirketi VIADMC’ye bıraktı. 8 yıldır Kurtköy Viaport Asia’nın kiralama ve yönetim işlerini yürüten VIA DMC, Vialand, Viaport Venezia ve Viaport Marina’yı da bünyesine alarak grubun tüm alışveriş merkezlerinin yönetimini üstlendi. VIA DMC’nin Kurtköy Viaport’la birlikte kurulduğunu söyleyen Coşkun Bayraktar, “Bizim geniş bir alan üzerinde sahibi olduğumuz ve yönettiğimiz proje var. Bizim için AVM değil "yaşam merkezi" kavramı daha ön planda. Çünkü bambaşka caddeler, sokaklar, yaşam alanları kurguluyoruz. Hayata geçirdiğimiz özel projelerin yönetimini de kendi bünyemizde oluşturduğumuz şirketimiz VIADMC’yle yürütüyoruz” İfadelerini kullandı.

“VIALAND herkese hitap eden bir proje”

İmzasını attığı projelerin birbirinden farklı ve kendi özgü olduğunu vurgulayan Coşkun Bayraktar Viaport Marina’yı tamamıyla deniz konseptinde, Viaport Venezia’yı ise Venedik mimarisine göre inşa ettiklerini belirtti. Türkiye’nin ilk tema parkı olan Vialand’i Güryapı İnşaat Taahhüt Turizm Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. ile birlikte hayata geçiren Bayraktar, “ Vialand’i sadece park olarak yapmış olsaydık bu kadar hızlı şekilde yüksek ziyaretçi sayısına ulaşamazdık. Eğlenceyi ve alışverişi birleştirerek bir sinerji yaratmış olduk. Vialand geniş bir yaşam alanında herkese hitap eden bir proje oldu” dedi.

“Venedik’e gidelim, İstanbul’da kalalım”

Dünyaca ünlü markaları outlet avantajları ile sunma iddiasına sahip Viaport'un Avrupa yakasındaki Outlet AVM'si Viaport Venezia reklam filmi yayınlandı. Giyimden aksesuara, elektronikten kozmetiğe onlarca ürün ve marka ile ziyaretçilerine hizmet veren Viaport Venezia AVM bölümünde çok sayıda mağaza bulunuyor. Reklam filmindeki slogan ise dikkat çekiyor; “Venedik’e gidelim, İstanbul’da kalalım” Uzunluğu 1 kilometreyi bulan kanallarındaki gondolları ile Venedik mimarisinin bir araya geldiği Viaport Venezia AVM bölümü 31 Temmuz’da kapılarını ziyaretçilerine açmıştı.