Venedik kanallarından sonra sarayları da İstanbul’da

İstanbul’a Venedik’i getirmeye hazırlanan Viaport Venezia projesine, Venedik sarayları da eklendi. Venedik Sarayları’nda 1+1’den 3+1’e kadar farklı tipteki dairelerin fiyatı 329 bin TL’den başlıyor

Venedik kanallarından sonra sarayları da İstanbul’da

16.01.2014 / Posta Gazetesi 

Via properties & Gürsoy grup ortak girişimiyle inşa edilen Viaport Venezia projesinin, İtalya’nın meşhur saraylarından esinlenerek tasarlanan bin konutluk Venedik Sarayları etabı satışa sunuldu. İstanbul Gaziosmanpaşa’da yükselen Venezia projesi, 1,5 milyar TL’lik yatırımla, Venedik’i İstanbul’a taşımaya hazırlanıyor. Venedik Sarayları’nda, 1+1’den 3+1 dubleks ve teraslı daire seçenekleri yer alıyor. Saray dairelerine sahip olmak isteyenler yüzde 5 peşinatla, borcunu ödemeye 1 yıl sonra başlayabiliyor ve yüzde 0,80 faiz oranıyla banka kredisi kullanabilecekleri kampanyadan yararlanabiliyor. Evde saray keyfini yaşatmayı vadeden projede dairelerin büyüklükleri ise 57 metrekareden başlıyor, 383 metrekareye kadar çıkıyor. 1+1 saray daireleri 329 bin TL’den, 2+1 daireler 499 bin TL’den ve 3+1 daireler ise 699 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

İstanbul’a Venedik Karnavalı geliyor
Projenin Venedik Sarayları etabının tanıtım toplantısında konuşan, Via Properties & Gürsoy Grup Yönetim Eş Başkanı Coşkun Bayraktar, Viaport Venezia projesinin yüzde 85’inin satışının tamamlandığını belirtti. Bayraktar,  “Türkiye’nin en pahalı ilk 5 gayrimenkul yatırımından birini yapıyoruz. Ekonomik değerin yanı sıra, Venedik kanallarında gondolla gezdirmenin, saraylarda yaşatacak olmanın gururunu da yaşıyoruz” dedi.  Bayraktar, “Her yıl Şubat ayında Venedik Karnavalı’nı da proje içinde düzenleyeceklerini ifade etti.

Mimari ekip Venedik’te çalıştı
Projeyi Türkiye’de inşa etmeye bir Venedik seyahatinde karar verdiğini anlatan Coşkun Bayraktar, “Venedik kanallarında gondollarla gezinti yapabilme olanağı sunduğumuz projede, meşhur Venedik Sarayları olmazsa olmazdı. Bunun için mimarlarımızı bu sarayları incelemek için Venedik’e gönderdik. Orada araştırmalar yapıldı ve rölöveler alındı. İtalyan mimarisine bire bir uygun olarak bu etabımızı tasarladık. Saray ihtişamını, dairelerde yaşatacak projemiz, lansman öncesinde yoğun ön talep aldı. Kısa bir süre içerisinde projemizin tamamını satmış olacağız” diye konuştu.

Yapay gökyüzün altında alışveriş
Viaport Venezia’da, Venedik’te olduğu gibi dar sokaklar, su kanalları ve büyük meydanlar yer alacağını belirten Viaport Venezia Satış Pazarlama Direktörü Cenk Hayırlıoğlu da, “Viaport Venezia’da bulunan AVM’de yaklaşık 200 mağaza bulunacak. Yarı açık yarı kapalı olarak tasarlanan AVM’de, yapay gökyüzü kullanılarak, misafirlere açık havada geziyormuş hissi yaşatılacak” dedi.

Kutu:****

Mecdiyeköy-Venedik metro hattı
Cenk Hayırlıoğlu, Viaport Venezia projesi içinde bir metreo istasyonu yer alacağını ifade ederek, İBB’den aldıkları bilgilere göre projedeki metro istasyonunun 2017 yılında hizmete gireceğini kaydetti.

Bireysel yabancıya en çok satan proje

Coşkun Bayraktar, bireysel yabancı yatırımcılaralara en çok satış yapan firmalar arasında yer aldıklarını anlatarak, Yabancı fonlara, kurumsal yatırımcılara satış yapmadık. Tüm projelerimizde yabancıya satış oranımız yüzde 20, bunun yüzde 60’da körfezli bireysel yatırımcılar. Amerikalı avukat da, Çinli genel müdür de, Suudi Arabistanlı profesör de projemiz de yer alıyor” açıklamasını yaptı.