Venedik Ofislerinin yüzde 40'ı bir ayda tükendi

Via Properties & Gürsoy Yatırım Ortaklığı tarafından İstanbul Gaziosmanpaşa’da hayata geçirilen Venedik konseptli karma projenin 221 adetten oluşan Venedik ofisleri etabı, büyük ilgi gördü

Venedik Ofislerinin yüzde 40'ı bir ayda tükendi

20 Mayıs 2014/Emlakwebtv
Venedik konseptli karma proje Viaport Venezia'nın, Nisan ayı ortasında satışa sunulan 221 adetlik Venedik ofisleri etabı, bir aydan daha kısa bir süre içerisinde yüzde 40 oranında satış gerçeleştirdi. Bu ilginin ana nedenini özellikle KOBİ'ler olarak açıklayan Viaport Venezia Satış & Pazarlama Direktörü Cenk Hayırlıoğlu: "Ofis ve diğer ticari alanlarda gerçekleşen yüzde 18’lik KDV oranı, konuta göre bir yük olarak görülebilir. Ancak bunu vergi iadeleriyle avantaja dönüştürebilen kesimler, özellikler KOBİ’ler, alımlarında ofisleri tercih etmeye başladı” diye konuştu. 

KOBİ’lerin ne istediklerini gözlemleyip, analiz ettiklerini aktaran Hayırlıoğlu, “Kobiler ofis alımlarını bir gider kalemi olarak görüyorlar. Ofis ihtiyaçlarını karşılamakta da artık tereddüt etmiyorlar. Biz 9 yılda kendisini amorti eden bir yatırımdan bahsediyoruz. Konutta bu süre 15-20 yıl” dedi.

KOBİ’lerin kolaylıkla ofis sahibi olabilmesi için düzenlenen kampanyada yüzde 25 peşin, geri kalan yüzde 25 teslimde ödenebiliyor. Yüzde 50’lik kısım içinse 12 ay vade farksız taksit imkânı sunuluyor. Metrekaresi 6 bin TL’den satışa sunulan ofislerin metrekare fiyatının teslimde 9 bin 500 TL’yi bulacağı öngörülüyor.

1.5 milyon ziyaretçi
Projenin Mayıs 2015’te tüm fonksiyonlarının hayata geçmesi ile birlikte, Venezia ayda 1 buçuk milyon kişi tarafından ziyaret edilecek. San Marco Meydanı’na bakan manzarada çalışma fırsatı yakalayacak olan ofis sahipleri, gondolların gezinti yaptığı su kanallarının kenarında kahve keyfi yaparken müşterilerini ağırlayabilecek, iş yemekleri organizasyonlarını ofislerin hemen yanındaki dünyaca ünlü İtalya restoranlarında yapabilecekler. Öğle tatillerini spor yaparak değerlendirmek isteyenler de, çok uzağa gitmeyecek. Venezia’daki ofislerin hemen yanı başında bulunan fitness ve SPA merkezi, ofis çalışanlarına özel hizmet verecek.