Verano Şantiye'yi RSG İç Mimarlık tasarladı

İzmir Çeşme'de yükselen Verano Şantiye projesinin tasarımının altında RSG İç Mimarlık'ın imzası bulunuyor

Verano Şantiye'yi RSG İç Mimarlık tasarladı

İzmir Çeşme'de hayata geçirilen Verano Şantiye projesinin tasarımı RSG İç Mimarlık tarafından hazırlandı. Toplamda 10 villadan meydana gelen projenin tasarımında iklimsel ve mimari bağlamlar ön planda tutuldu.

Verano Şantiye'ye RSG İç Mimarlık imzası
Verano Şantiye projesinin cephe ve iç mekanlarını tasarlayan RSG İç Mimarlık, çalışmalarında doğa ile iç içelik ilkesini ön plana çıkardı. Hem iç mimarisi hem de cephe düzeniyle bölgenin özelliklerini uyumlu bir tasarım ortaya çıkaran RSG, kullanılan renklerden mobilya tasarımına kadar modern ve doğal bir konsept oluşturdu.

Özel banyolu, 4 oda, salon ve mutfaktan oluşan; her biri toplam 120 metrekarelik genişliğe sahip villalarda bulunduğu bölge gereği doğa ile bağ kuran bir tasarım anlayışı izleyen RSG, Verano Şantiye'nin iç ve dış mekanlarında, geniş, ferah ve dingin bir tarzı hayata geçirdi.

Tasarımda, ahşap gibi doğal, gri ve beyaz gibi sade renklerden yararlanılırken, minimalist çizgideki iç mekanlar, yer yer vurgulayıcı etkiye sahip renklerle ve mobilyalarla tamamlandı. 

Aydınlatma unsuru olarak doğal ışık
Verano Şantiye'nin tasarımında ayrıca, aydınlatma unsuru olarak da doğal ışık ön plana çıkarıldı. Yapı açıklıklarının da gün ışığını iç mekanlarla buluşturmaya yönelimin gerçekleştiği projede, iç mekan tasarımında da perde, aksesuar, kumaş ve aydınlatmalarda da üst segment ürünler tercih edildi.