Veryeri, inşaatta da parkede de iddialı

Başta Çeşme olmak üzere İzmir ve çevresinde son yıllarda inşaat sektörünün yükselişe geçtiğini ifade eden Veryeri Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Veryeri, bu doğrultuda yeni yatırımlara hız verdiklerini söyledi.

Veryeri, inşaatta da parkede de iddialı

Başta Çeşme olmak üzere İzmir ve çevresinde son yıllarda inşaat sektörünün yükselişe geçtiğini ifade eden Veryeri Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Veryeri, bu doğrultuda yeni yatırımlara hız verdiklerini söyledi. Ali Veryeri, “İnşaat sektörü geliştikçe bölge yeni bir kimliğe kavuşuyor. Biz de bu alanda ana oyuncu olmak için arsa yatırımları yapıyoruz ve yeni projeler satışa çıkarıyoruz” dedi.

Ali Veryeri, satışı devam eden Çeşmood Residence projesinin dışında Çeşme Mamurbaba ve Urla’da birer proje için çalışmalar yaptıklarını anlatarak, İzmir merkezdeki en önemli dönüşüm alanı olan Bayraklı ile de ilgilendiklerini söyledi. Ali Veryeri yeni projelerle ilgili şu bilgileri verdi: “Mamurbaba’da üst düzey 20 villa olacak. 20 dönümlük arsadaki villaların metrekare fiyatları 10 bin lira civarında planlanıyor. Urla’da ise yaklaşık 60 dairelik rezidans planlıyoruz. Burada metrekare fiyatları da 5-6 bin lira seviyesinde olacak.”

Çeşmood Residence satıştı

Ali Veryeri İnşaat Genel Müdürü İç Mimar Alper Veryeri ise, 1972 yılından beri İzmir ve çevresinde 1200’den fazla nitelikli konut, rezidans, villa ve taş ev inşa ettiklerini belirterek, Çeşmood Residence adlı projesini satışa çıkardıklarını anlattı. Projenin ikisi üç, biri dört katlı olmak üzere toplam üç bloktan oluştuğunu ifade eden Alper Veryeri, “Yıl sonunda sahiplerine teslim edilmesi planlanan Çeşmood Residence projesinde alanları 147 ila 152 metrekare arasında değişen 3+1 ve alanları 121 metrekare olan 2+1 daireler yer alıyor. 7 bin 750 metrekare inşaat alanına sahip Çeşmood Residence projesinde fiyatlar 590 bin liradan başlıyor. 250 metrekare sosyal tesis alanı bulunan projede çok sayıda donatı bulunuyor” dedi.

Parke’de 20 milyon euroluk yatırım

İnşaat sektörünün gelişmesiyle yeni projelerin yanı sıra grubun amiral gemisi olan ahşap zemin sistemleri sektöründe de yeni yatırım kararı alan Veryeri Grup’un genel müdürü  Mehmet Mete Veryeri de,  Ege Bölgesi’nde organize sanayi sınırlarında 20 milyon euro yatırımla toplamda 40 bin metrekarelik alana yayılmış antibakteriyel yer sistemleri üretim fabrikası kuracaklarını dile getirdi.

Mehmet Mete Veryeri, şu anda dünyanın en büyük parke üreticisi olan Kronospan’ın Almanya’daki tesislerinde, kendilerine ait VeroxFloor markasıyla Türkiye pazarı için antibakteriyel parke ürettiklerini belirterek, yılda yaklaşık 2 milyon metrekare parkeyi iç pazarın yanı sıra İran, Irak, Ortadoğu, Gürcistan ve Türkmenistan’a sattıklarını söyledi. 

Firma Bilgisi: Arke