Vestel'den dev elektrik tüketim tasarrufu

Vestel LED Aydınlatma, Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı'nda tanıttığı garantili yeni ev aydınlatması ürünleriyle dikkat çekti

Vestel'den dev elektrik tüketim tasarrufu

Vestel LED Aydınlatma, Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı'nda tanıttığı garantili yeni ev aydınlatması ürünleriyle dikkat çekti. 

Vestel'in hem Türkiye'nin hem de dünyanın geleceğini enerji verimliliği yüksek LED aydınlatma teknolojisinde gördüğünü belirten Vestel LED Aydınlatma Satış Pazarlama Müdürü Tunç Göz, civa içermeyen ve 50 bin saate varan ömürlü ürünlere dikkat çekti. Uzun kullanım süreleri sayesinde daha az bakım maliyeti oluşturuyorlar. Zararlı madde içermedikleri için çevreye kirletmiyorlar. Vestel LED aydınlatma ürünlerimiz, genel aydınlatmada konvansiyonel ürünlere oranla yüzde 80'e varan; 'enerji tasarruflu' olarak bilinen floresan lambalara oranla da yüzde 50'ye varan seviyelerde enerji tasarrufu sağlıyor. Ayrıca karbondioksit salınımını yüzde 80'e varan oranda azaltıyor." dedi. 

Elektrik faturası sorununa Vestel çözümü
Vestel LED Aydınlatma'nın yeni LED lamba grubu ürünlerinin pazardaki satış hızından heyecan duyduklarını belirten Göz, işyerleri için sağladıkları çözümlerle ilgili olarak:

'Vestel LED Aydınlatma olarak 2012 yılından itibaren birçok büyük projeye imza attık. Yüzde 80'e varan enerji tasarruflu ürünlerimizle pek çok değişik sektöre aydınlatma çözümleri sunduk. Manisa'da bulunan Vestel City'de faaliyet gösteren AR-GE ekibimizin müşteri ihtiyaçlarına göre tasarladığı ürünlerle projelere en doğru ürünleri sunduk. Maliyetleri düşürmenin yanı sıra enerji tüketimini azaltarak enerji kaynaklarının da korunmasına katkıda bulunduk.' şeklinde konuştu. 

AVM, okul hastane gibi iç mekanların LED Aydınlatma sayesinde hem büyük miktarda enerji tasarrufu sağladığını hem de sağlıklı bir aydınlatma sistemine kavuştuğunu da sözlerine ekleyen Göz AVM'ler harcadığı enerji miktarına dikkat çekti. Göz: 'Biz de AVM'lere hem iç hem de dış aydınlatma çözümleri sunuyoruz. 24 saat aktif olarak hizmet veren hastanelerde ise LED Aydınlatma sağlıklı bir aydınlatma çözümü olarak dikkat çekiyor. Led aydınlatma ürünleri yapısında cıva gibi ağır maddeler ve halojen gazlar bulunmuyor. Bu özellikleriyle sağlığa zarar vermeyen çevre dostu ürünler olarak dikkat çekiyorlar.' ifadelerini kullandı.