Vezneciler metro istasyonu ne zaman açılacak?

15 Şubat 2014'te açılışı gerçekleştirilen Şişhane - Yenikapı hattı uzantısında yer alan Vezneciler metro istasyonu ne zaman açılacak? İşte yanıtı...

Vezneciler metro istasyonu ne zaman açılacak?

10 Mart 2014 / Emlakwebtv
Şişhane-Haliç Metro Köprüsü-Yenikapı metro hattı, 15 Şubat 2014'te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katıldığı törenle açılmıştı.

Toplam 3.55 km uzunluğunda olan metro hattı 3 istasyondan meydana geliyor. Şişhane Yenikapı arasının 5.5 dakikada aşıldığı Şişhane-Yenikapı uzatmasının Vezneciler metro istasyonu ise açılış için gün saymaya başladı. Mart ayı sonunda açılması planlanan istasyon ile ilgili İstanbul Ulaşım A.Ş. tarafından yapılan açıklama şöyle;

"15 Şubat 2014 cumartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İBB Başkanı Kadir Topbaş tarafından resmi açılışı yapılarak siz vatandaşlarımızın hizmetine sunulan M2 Şişhane-Yenikapı uzatmasında yer alan Vezneciler istasyonunun hızlı bir şekilde tamamlanarak 2014 mart ayı sonuna kadar açılması planlanmaktadır. Açılış yapılana kadar trenlerimiz Vezneciler istasyonumuzda durmayacaktır.
Bu konuda göstermiş olduğunuz sabırdan dolayı teşekkür eder, İstanbul Ulaşım A.Ş. olarak yolcularımızın daha güvenli ve kaliteli yolculuk yapabilmelerini sağlamak amacıyla yapılan çalışma boyunca vereceğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz."