Vezneciler metro istasyonu yolcu yükünü hafifletti

Vezneciler Metro İstasyonunun hizmete alınmasıyla birlikte İstanbul Üniversitesi Beyazıt kampüsü öğrenci ve çalışanları büyük bir rahatlığa kavuştu

Vezneciler metro istasyonu yolcu yükünü hafifletti

21 Mayıs 2014/Emlakwebtv
Şişhane-Yenikapı metro hattı üzerinde bulunan Vezneciler İstasyonunun Nisan ayındaki açılışıyla birlikte İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü çalışanları, öğrenciler, bölge halkı ve esnaf, raylı sistem ulaşımında önemli kolaylıklara kavuştu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Vezneciler İstasyonunun yüzeyden 30 metre derinlikte bulunduğu bilgisi verildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"İstasyonda ve istasyon girişlerinde, engelli erişimine uygun şekilde uluslararası standartlar doğrultusunda, yürüme ve ikaz bantları, tutunma barları ve özürlü asansörü tesis edilerek, yüzeyden perona erişim kolaylığı sağlandı. Görme engelli vatandaşlarımız için zemine kabartılı yürüme yolu yapılarak istasyon girişinden perona kadar güvenli erişim sağlandı. Rayların altına titreşimi önleyici elastomer yastık uygulanarak, trenin sebep olduğu gürültü ve vibrasyon en aza indirilerek seyahat konforu arttırıldı. Projenin Tarihi Yarımada'da olması nedeniyle titreşim sönümleyici ve gürültüyü minimuma indiren ray bağlantı sistemleri tercih edildi."