VIA GYO halka açılıyor

Viaport Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., halka açılma yolunda ilk adımını attı. Halka arz için 5-6 Mayıs tarihleri arasında talep toplanacak

VIA GYO halka açılıyor

Viaport Asia, Viaport Marina, Viaport Venezia ve Vialand gibi girişimleri bünyesinde barındıran Via Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. halka açılıyor. Halka açıklık oranı yüzde 25 olarak belirlenen Via GYO için 5-6 Mayıs tarihlerinde talep toplanacak. 

Sürdürülebilir ve yüksek gelir akışı
Via GYO'nun halka arzı hakkında değerlendirme yapan Via GYO A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, firmanın sözleşmeye dayalı, sürdürülebilir ve yüksek gelir akışı üretmeyi başardığını söyledi. 2008 yılında 30 milyon TL sermaye ile çıkılan yolda 3.3 milyar TL'lik aktif büyüklüğe ve 3.2 milyar TL'lik portföy büyüklüğüne ulaşıldığını belirten Bayraktar:

VIA GYO halka açılıyor

"Via GYO bünyesindeki tüm projelerimiz, kiralanabilir alanlarımızdaki ortalama yüzde 90 doluluk oranıyla yoluna devam ediyor. Gerçekleştireceğimiz bu halka arz sonrasında, “Via” ailesinin büyüyecek olması, heyecanımızı daha da artırıyor. Yatırımcılarımızın büyük çoğunluğunun, Via deneyimini yaşayan hali hazırdaki ziyaretçilerimiz olacağına eminiz." dedi.

Halka arz fiyatı 13.60 TL
5-6 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek talep toplama sürecinde halka arz fiyatı 1.360 TL olarak belirlenen Via GYO'nun halka arz payı olan 22.500.000 TL'lik nominal tutarı, aynı zamanda şirketin mevcut sermayesinin yüzde 25'ini oluşturuyor. 

Via GYO'nun portföyünde yer alan 4 proje ise şöyle:

- Viapork Asia
- Vialand
- Viaport Venezia
- Viaport Marina

Via GYO 2015 yılının Ağustos ayında GYO’ya dönüşene kadar Bayraktar Kardeşler Grubu’nun bir parçası olarak faaliyet göstermişti

Firma Bilgisi: Via GYO