Via GYO ve Crowne Plaza İstanbul'a "İnsana Saygı" ödülü

Via GYO ve Crowne Plaza İstanbul Asia, İnsan Kaynakları Zirvesi kapsamında verilen "İnsana Saygı" ödülüne layık görüldü

Via GYO ve Crowne Plaza İstanbul'a

Eventus Fuarcılık tarafından düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi kapsamında kariyer.net tarafından verilen "İnsana Saygı" ödülleri, Via GYO ve Crowne Plaza İstanbul Asia'ya verildi. Kariyer.net'e üye şirketlerin 2015 yılı bütününde sergilediği insan kaynakları performansından hareketle verilen ödüllerin kazananları, firmaların yapılan iş başvurularına dönüş performansı ile belirleniyor. 

İnsana Saygı Ödülü Via GYO ve Crowne Plaza İstanbul Asia'ya gitti
17 Şubat Çarşamba günü İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Konfre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen gecede, İnsana Saygı ödülleri kazanan firmalar arasında perakende ve inşaat sektörlerinde faaliyetlerini sürdüren Via GYO ve Anadolu Yakası'nın önde gelen iş otellerinden biri olarak dikkat çeken Crowne Plaza İstanbul Asia da yer aldı. Firmaların kazandığı ödüllerde yapılan iş başvurularına 5 gün içerisinde yapılan ortalama dönüş süresi ve yüzde 99.7 oranına varan dönüş yoğunluğu etkili oldu. Via GYO ve Crowne Plaza İstanbul Asia ayrıca 2015 yılının bütününde 10 binin üzerinde iş başvurusu aldı. 

İnsana saygının önemi
Alınan ödülle ilgili bir açıklamada bulunan Via GYO İnsan Kaynakları Direktörü Faruk Erdurcan, VIA Grup olarak insana büyük önem verdiklerini belirterek:

"Çalışanlarımızı arasında yaptığımız anketlerin sonuçları ve sektör ortalamasının çok altında olan iş gücü devir oranları gösteriyor ki mutlu çalışanlarımızın olduğu ve yaratımına katkıda bulunduğu bir çalışma iklimimiz var. Bu iklimi potansiyel çalışanlarımız olan adaylarımız nezdinde de yaratabilmek için almış olduğumuz İnsana Saygı ödülünü çok önemsiyoruz..." ifadelerini kullandı. 

Firma Bilgisi: Via GYO