VİA GYO'da gong heyecanı

Via Gayrimenkul Yatırım Ortaklı A.Ş., düzenlenen gong töreni ile Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı. Via Gayrimenkul halka arzı, 2915 yılı başında bu yana yapılan en büyük işlem olma niteliği taşıyor

VİA GYO'da gong heyecanı

Viaport Asia, Viaport Parina, Viaport Venezia ve Vialand gibi markalarıyla eğlence, konaklama, alışveriş ve marina hizmetleri alanında yenilikçi bir konsept oluşturan Via Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, Borsa İstanbul'da işlem görmeye, düzenlenen gong töreni ile birlikte başladı. Via GYO'nun payları VIAGO koduyla işleme açıldı. Firma 5-6 Mayıs tarihleri arasında hizmete açılmıştı.

En büyük halka arz işlemi
Borsa İStanbul Genel Müdür Yardımcısı Aydın Seyman'ın da katıldığı gong töreninde Via GYO A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar ve Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Güneri de hazır bulundu. 2015 yılında gerçekleştirilen toplam 6 halka arz girişiminden 119 milyon TL halka arz hasılatı elde edildiğini aktaran Borsa İstanbul Genel Müdürü Yardımcısı Aydın Seyman, Via GYO halka arzının 2015 yılından günümüze dek gerçekleştirilen en büyük halka arz olduğunu söyledi. Seyman:

"Bu başarının en önemli nedeninin de Via’nın halka dokunan projeler yapması olduğunu görüyorum. Eminim hepimiz bir Via projesinin içinde bulunma şerefine nail olmuşuzdur." dedi.

"Yapılmayanı yapma misyonu hedefine ulaştık"
Via GYO paylarının Borsa İstanbul'a işlem görmeye başlamasının ardından yapılmayanı yapmı misyonu doğrultusunda önemli bir aşama katettikleri bilgisini veren Via GYO Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar da 2008 yılında başladıkları hedefe de ulaştıklarını söyledi. Bayraktar:

VİA GYO'da gong heyecanı

"2015 sonu itibariyle, 3,3 milyar TL aktif büyüklüğüne ve 3,2 milyar TL portföy büyüklüğüne ulaştık. Yatırımcıların büyük bir teveccühle taçlandırdığı halka arzımızla, ülkemizin sermaye piyasalarının derinleşmesine ve yatırımcı tabanının gelişmesine katkı sunduğumuzu, yeni yatırımcıları sermaye piyasalarına kazandırdığımızı düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Yatırımcıdan büyük ilgi
Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü Özgür Güneri de 2012 yılında başlayan Halkbank ikincil halka arsı sonrasında 2015 yılından bugüne kadar piyasalar yapılmış en büyük ve en önemli halka arzlardan birini gerçekleştirdiklerini belirterek:

"Via GYO, gong törenin ardından “VIAGO” kodu ile 13,60 TL’den işlem görmeye başlayacaktır. Finansinvest olarak Via GYO halka arzını, yatırımcılarla buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz..." dedi.