Via Properties'den ABD'ye dev yatırım

Via Properties ABD'de 300 bin metrekarelik alışveriş merkezi satın aldı. AVM için 150 milyon dolar ödeyen şirket, yıl sonuna kadar ülkede iki AVM daha satın alacak

Via Properties'den ABD'ye dev yatırım

 ABD'de 150 milyon dolarak 300 bin metrekarelik alışveriş merkezi satın alan Via Properties, yıl sonuna kadar kadar ülkede iki AVM daha satın almayı planlıyor. Firma, ABD yatırımlarını Los Angeles'ta açtığı merkezden yürütecek.

Habertürk Gazetesi'nden Ünsal Ereke'ye açıklamalarda bulunan Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar Türkiye'de 5 yılda 5 milyar liralık yatırım hedefini aştıklarını söyledi. Bayraktar ABD'deki AVM yatırımında yüzde doksana yakın doluluk oranına ulaştıklarını ve yatırımın 150 milyon doları bulacak bir yatırım niteliği taşıdığını belirterek özellikle yerel yönetimlerden yatırım için büyük ısrar gördüklerini belirtti. 

İki AVM daha
Bayraktar yılın geri kalan bölümünde ABD'de iki AVM daha satın alabileceklerini de belirterek: 'Oklahoma, New York ve California öne çıkıyor. Yıl sonunda bu operasyonlar da tamamlanmış olur. Ağırlıklı olarak California istiyoruz çünkü hem çok ciddi potansiyel var hem de turist çok fazla geliyor.' şeklinde konuştu. 

Viaport'ta batabilirdik
Açıklamasında Türkiye projelerine de değinen Bayraktar, Viaport projesinin kendileri için stratejik bir önem taşıdığını, daha önce denenmemiş bir konsepke sahip olduğu için büyük bir risk içerdiğini vurguladı. Bayraktar: 'Ancak Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezi olarak başarıya ulaştık. Eger talep görmeseydi tam olarak batabilirdik.' dedi.  

Firma Bilgisi: Via Properties