Vialand Tema Park bugün kapılarını açtı!

Vialand Tema Park bugün kapılarını ziyaretçilere açtı. Vialand Genel Müdürü Tolga Alişaoğlu, Nefeskesen ve Fatih’in Rüyası oyuncaklarını basına tanıttı

Vialand Tema Park bugün kapılarını açtı!

1 Nisan 2014 / Emlakwebtv
Vialand Tema Park bugün kapılarını açtı. Yeni sezon açılışını gerçekleştiren Vialand Tema Park projesi 250 milyon dolar yatırımla hayata geçirildi. Vialand Genel Müdürü Tolga Alişaoğlu, Nefeskesen ve Fatih’in Rüyası oyuncaklarını basına tanıttı.

Vialand Tema Park'ta bulunanan ve dünyada en fazla adrenalin yaratan Roller Coaster'lardan biri olan Nefeskesen 110 km hıza 3 saniyede çıkıyor. 17 milyon yatırım bedeli ile Vialand Tema Park’ta yer alan Nefeskesen'de 660 metre burgulu ve ters dönüşlü ray hattı bulunuyor. Ünitenin mühendislik hesaplamaları, malzemeleri, işçiliği ve güvenlik sistemleri, bu işe özel tanımlanmış Avrupa standartlarına uygun bir şekilde yapılıyor. İsviçre, Almanya, Slovakya, Liechtenstein, ispanya dahil olmak üzere toplam 5 ülkede üretimi gerçekleştirilen, Nefeskesen aynı zamanda adını Alman savaş pilotu Max Immelman tarafından geliştirilen pikeden almış olan dünyaca ünlü Immelman burgusuna da sahip.

Vialand Tema Park projesinde yer alan diğer bir oyun alanı ise Fatih’in Rüyası’dır. 20 milyon dolar yatırım bedeli ile yapılan Fatih’in Rüyası, 8 adet hareketli dekor, 14 metre uzunlukta ve 9 metre yükseklikte 2 adet gemi, 12 metre uzunlukta suya inen gemi dekorundan oluşuyor.

120 bin metrekarelik alanda kurulu olan Vialand Tema Park'ta 30 eğlence ünitesi bulunuyor. Vialand Tema Park projesinde yer alan diğer üniteler arasında ise Süngerbob, Kaşif Kız Dora, Bruce Airhead, Kaptan Gaga,

Vialand Tema Park bilet fiyatları

                     Hafta İçi        Hafta Sonu/Tatil Günleri

Tam               55 TL            65 TL
Çocuk           50 TL            55 TL
60+                50 TL            55 TL
Aile (4 kişi)   192 TL            216 TL