Viaport genişlemeyi sürdürüyor

Bu yıl altıncı yaşını kutlayan Viaport, üçüncü etabıyla genişlemeye devam ediyor

Viaport genişlemeyi sürdürüyor

Bu yıl altıncı yaşını kutlayan Viaport, üçüncü etabıyla genişlemeye devam ediyor. Mağaza sayısını yeni etabıyla artıran Viaport İstanbul Asia, markaların öncelikli tercihi olmaya devam ediyor.

Büyük markalar yatırım yapıyor
Via 3 etabıyla birlikte kiralanabilir alanını 95 bin metrekareye çıkaran Viaport'ta, LCW, Defacto, Çift Geyik Karaca ve Atasay ikinci mağazalarını açtı. Markaların Viaport'a gösterdikleri ilgiden oldukça memnun olduklarını kaydeden Via Properties Kiralama Direktörü Ogün Turanlı, "Markalar AVM'lerde ilk açıldığında her zaman daha temkinli davranıp küçük mağazalarda kalırlar. Zaman içerisinde duruma göre ya çıkarlar ya da daha büyük metrekarelere ulaşmaya çalışırlar. Viaport'ta AVM sektörünün genel gidişatına tam tersi bir durum yaşanıyor. Markalar ikinci mağazalarını açmak için sıra bekliyor" diye konuştu.

Viaport

Outlet "kalitesiz" anlamına gelmez
Açıklamasında outlet kavramına da değinen Ogün Turanlı, Türkiye'ye outlet anlayışın Viaport'la birlikte geldiğini ve bu disipline en sadık AVM'nin yine Viaport olduğunu söyledi. Marka karması olarak her yelpazeden mağazanın Viaport'ta olmasını amaçladıklarını belirten Turanlı, " Viaport outlet disiplinine sahip bir alışveriş merkezi, bu yüzden outlet koleksiyonu olmayan markalara yer veremiyoruz. Ancak bazı markalar sırf Viaport'ta olabilmek adına özel outlet koleksiyonlarını oluşturuyor" ifadelerini kullandı. Viaport olarak klasik alışveriş merkezi kavramının ötesinde insanların keyifle vakit geçirebileceği modern caddeler yaratmaya çalıştıklarını belirten Turanlı, outlet kavramının halk arasında yanlış anlaşıldığını ve outletin kalitesiz ürün anlamına gelmediğini, sadece farklı sezon ürünlerinin bir arada satıldığı anlamına geldiğinin altını çizdi.