Viaport genişliyor Vialand rekora doymuyor

Türkiye’de 5 yılda 5 milyarlık yatırım hedefini aşan Via Properties, hayata geçirdiği projelerde ortaya koyduğu konsptle fark yaratıyor. Projeleri yoğun ilgi gören şirket Viaport’u 22 bin metrekare büyütürken, bu konsepti ABD üzerinden yurt dışına taşıyacak

Viaport genişliyor Vialand rekora doymuyor

Türkiye’de konut ve alışveriş merkezlerini içinde barındıran karma projelerde 5 yılda 5 miyar liralık yatım hedefini aşan ve ABD’de alışveriş merkezleri alanında ilk Türk yatırımcı ünvanını almak için adım atan Via Properties, alanlarında rol model iki proje Viaport ve Vialand’de yeni açılımlar peşinde. Outlet konseptini Venezia projesiyle Avrupa yakasına taşımaya da hazırlanan şirket, bir yandan da 570 milyon liralık yatırımla Tuzla Marin projesini hayata geçiriyor.

Viaport 22 bin metrekare büyüyor

Türkiye’nin en çok ziyaretçi çeken yaşam merkezlerinden biri olan Viaport, üçüncü etabı ile genişliyor. Toplamda 22 bin metrekarelik yeni kısımda kiralamalar için perakende devleriyarışması öngörülüyor. Açıldığı günden itibaren 6 yılda 120 milyonu aşkın kişiyi ağırlayan Viaport Yaşam Merkezi, yeni etabıyla mağaza karmasını genişletmeye devam ediyor. İlk etabın 25 Ekim’de Viaport ziyaretçilerine açılacağını kaydeden ViaDMC Kiralama Direktörü Ogün Turanlı, “Viaport AVM’de Defacto ve LCW ikinci mağazasını açıyor. Markalarımıza mevcut metrekareleri yetmediği için, yeni etapta ikinci mağazalarını açma ihtiyacı duyduk. Viaport Asia’dan sonra Viaport Venezia ile “Outlet” konseptimizi  Avrupaya taşıyoruz” dedi.

Vialand’da bayram rekoru

Bayramı İstanbul’da geçiren yerli ve yabancıların tercihi Vialand oldu. Türkiye’nin eğlence ve alışveriş anlayışına farklı bir boyut katarak. Bölgesinin dönüşümüne de öncülük eden Vialand Entegre Perakende ve Eğlence Merkezi, Kurban Bayramı’nda 510 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaparak, yeni bir rekora daha imza attı. Bayram süresince Vialand AVM’nin günlük ziyaretçi sayısı ise 110 bini buldu.

Türkiye modelini ABD’ye taşıyor

Geçtiğimiz aylarda Orlando'da 150 milyon dolara 300 bin metrekarelik AVM satın aldığını açıklayarak ABD’de ilk AVM yatırımı olan Türkiyeli firma olma yolunda adım atan Via Properties, ABD’de faaliyetlerini Los Angeles’tan yürütecek. Türkiye’de geliştirdikleri konsept ve mimarile dünyda ses getirecek projelere imza atmayı planlayan şirket, New York, Oklohama ve Kalifornia'ya da yatırımlar gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Deniz üstünde yaşam merkezi

Tuzla Marin projesini Mart ayında lanse eden Via Properties, 570 milyon TL'lik yatırımla 750 yat kapasiteli marina, denizin üstünde konumlanan otel ve alışveriş üniteleriyle yeni bir yaşam merkezini hayata geçiriyor. 150 bin metrekarelik yeşil alanıyla halka açık olarak planlanan proje Mayıs 2015'te açılacak. Tuzla Marin projesini yılda 25 milyon insanın ziyaret edeceği öngörülüyor.